Jakie menu na jesień do restauracji?

Menu na jesien do restauracji

Jesienne menu restauracji musi znacząco różnić się od tego, które lokal proponuje na lato i wiosnę. Chodzi tu zarówno o wygląd karty dań, jak i serwowane potrawy.

 

Menu w restauracji musi być przede wszystkim schludne i przejrzyste. Jest to podstawa. Niektóre lokale idą jednak o krok dalej i zmieniają szatę graficzną karty dań co sezon: na wiosnę i lato mają inne menu, a na jesień i zimę inne. Pozwala to zasygnalizować gościom, że restauracja stara się nadążać za trendami, a także nie boi się zmian.

 

Motywy przewodnie w jesiennym menu

 

Jesienna grafika do menu może obejmować typowe dla tej pory roku symbole, czyli na przykład różnobarwne liście. Karta dań może zostać wykonana w kolorze żółtym, pomarańczowym, brązowym czy czerwonym. Wszystkie te kolory jednoznacznie kojarzą się ze złotą polską jesienią. Restauracja będzie w stanie dzięki temu idealnie nawiązać do pory roku, która nadchodzi. Jeżeli w Twojej głowie pojawia się pytanie – jak zaprojektować ładne menu – warto skorzystać z inspiracji znajdujących się w internecie lub zdać się na profesjonalną pomoc grafików. Będą w stanie wykonać idealne menu dopasowane do pory roku oraz serwowanych dań.

 

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

 

Zmiana menu – czy to nie kłopot dla restauracji?

 

Zmiana menu co sezon faktycznie może być kłopotliwa i kosztowna dla restauracji, która korzysta z tradycyjnych, drukowanych kart dań.  Proponujemy jednak lepsze rozwiązanie – moduł eMenu od POSbistro. Dostępne jest w kilku wariantach kolorystycznych. W dodatku, korzystanie z elektronicznego menu jest bardzo przyjemne dla gości – mogą dokładnie zapoznać się z opisem dań oraz zobaczyć jego zdjęcia. Wybór będzie dzięki temu dużo prostszy. Ponadto, najnowsza wersja e-menu umożliwa również pełną samoobsługę w lokalu, łącznie z procesem płatności.

Emenu banner blog

 

Jesienne produkty, z których stworzycie wyjątkowe dania

 

Restauracje mogą przyciągać gości na różne sposoby. Podstawą jest jednak jakość serwowanych potraw. Warto, aby zmieniały się one w zależności od pory roku. Goście będą mieli wtedy przekonanie, że restauracja tworzy dania jedynie na bazie świeżych, dostępnych

akurat na rynku produktów. Jest to dla wielu osób bardzo ważne. Jeżeli lokal pójdzie tym tropem, będzie w stanie zdobyć grono wiernych gości.

 

Wśród podstawowych produktów, z których można stworzyć wyjątkowe jesienne dania znajdują się oczywiście grzyby, warzywa okopowe (buraki, kapusta, brukselka, brokuły), orzechy, dynie, a także szeroki wachlarz konfitur. Dania można wzbogacić także o modne w ostatnim czasie jadalne kasztany.

 

Dekoracja potraw

Równie ważna co skład dań jest także ich dekoracja. Dużo przyjemniej je się potrawy, które przepięknie wyglądają. Jeżeli restauracja chce nawiązać do jesiennej pory roku, powinna dekorować potrawy chipsami warzywnymi. Smakują one znakomicie, a w dodatku będą przywodziły na myśl liście, które o tej porze roku prezentują się znakomicie. Ich złociste barwy zachwycają każdego, tak jak dania ozdobione w ten właśnie sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *