Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca do pizzerii?

Planujesz otworzyć restaurację, w której będziesz serwować tradycyjne, włoskie dania? W takim razie uważaj na zmianę przepisów. Zakaz palenia drewnem w krakowskich pizzeriach ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Zmiany w ustawodawstwie to wynik walki ze smogiem. Początkowo regulacje prawne miały dotyczyć jedynie sposobu ogrzewania domów, jednak obostrzenia postanowiono rozszerzyć również o obiekty gastronomiczne. Wywołało to spore kontrowersje.

Sprawdź szczegóły

Czym są eko piece do pizzy?
Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań są sprzęty elektryczne lub gazowe. Doceniane są one nie tylko za duży wybór modeli, ale także szybkość pracy. Jeśli czeka Cię inwestycja w zaplecze gastronomiczne, dowiedz się, jaki piec do pizzy wybrać? Poniżej prezentujemy kluczowe elementy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Wydajność

Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy takie, które pozwalają na przygotowanie od 1 do 18 pizz jednocześnie

  • Pojemność oraz moc grzewcza

Sprzęt powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Większa moc wpływa na szybkość przygotowania potrawy, ale równocześnie generuje wyższe koszty związane z eksploatacją.

  • Ilość i pojemność komór

Restauratorzy, którzy specjalizują się wyłącznie w produkcji włoskich dań i podają je również na wynos, powinni zastanowić się nad większą ilością komór, aby szybciej realizować zlecenia (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat preferencji klientów związanych z dowozem jedzenia, zapoznaj się z naszym artykułem).

  • Jakość materiałów, warunki serwisowe

Wymiana pieca do pizzy stanowi spory wydatek, dlatego dobrze jest postawić na urządzenia wykonane z trwałych komponentów. Należy też dowiedzieć się, jak wyglądają warunki serwisowania.

  • Wymiary

Zastanów się, gdzie chcesz umieścić nowy sprzęt i dokładnie wymierz powierzchnię. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych opłat związanych z modernizacją wnętrz.

  • Co ze starymi piecami?

Planowana nowelizacja ustawy powoduje, że krakowskich przedsiębiorców gastronomicznych czeka zakaz palenia drewnem w pizzeriach. Według aktualnych doniesień likwidacja sprzętów gastronomicznych ma potrwać do 1 września 2019 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule. Zdaniem Pawła Ścigalskiego Kraków to miasto, które może pochwalić się licznymi sukcesami w kwestii walki ze smogiem – Jesteśmy niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o finansowanie tego typu inwestycji (związanych z wymianą pieców na węgiel i drzewo – przyp. red.) i o zaangażowanie mieszkańców – tłumaczy na antenie „Radio Kraków” pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw jakości powietrza.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *