Oberża PRL – oranżada i najlepszy schabowy w mieście

Obywatelu! Oberża PRL to restauracja, w której można smacznie zjeść w otoczeniu przedmiotów z epoki Polski Ludowej. Znajduje się w Jedlinie-Zdrój, na ul. Noworudzkiej 7, tuż przy głównej drodze wojewódzkiej nr 381, łączącej Wałbrzych z Nową Rudą i Kłodzkiem. Zarówno wnętrze, jak i serwowane menu, doskonale oddają klimat tamtych lat. Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie!

BLOG POSbistro - Oberża PRL

Oberża PRL istnieje od marca 2010 roku i serwuje najlepszej jakości potrawy w okolicy. Kucharze przyrządzają je tylko ze świeżych i odpowiednio dobranych produktów. Nie stosują sztucznych barwników, konserwantów i zagęszczaczy, więc jedzenie tam podawane smakuje jak w domu.

Goście odwiedzający lokal najbardziej zachwalają tradycyjny schabowy, który śmiało mógłby być porcją dla 10 osób. Uwielbiają również, serwowaną przez kelnerów, tradycyjną oranżadę. Co jeszcze dobrego możemy tam zamówić?

Jako przystawkę restauracja podaje darmowy „Smalec Przodownika Pracy”. Na drugie danie można zjeść „Zupy braci robotniczej”: „Pomidorową w kolorze czerwonego sztandaru” lub „Flaczki czekisty”.

W Oberży zamówić można także zestawy obiadowe „Bohaterów PRL”: „Karkówkę Szefowej Oberży”, „Żeberka zgłodniałego tankisty w cebuli” czy „Polędwice wieprzowe spod lady w sosie pieczarkowym”.

Właściciele zapewniają, że ziemniaki, które podają do zestawów obiadowych, są dostarczone wprost z pól PGR-u!

BLOG POSbistro - Oberża PRL

Ponadto restauracja serwuje „Babcine pierogi z czasów propagandy i sukcesu” – np. „Pierogi opozycjonisty zasmażane ze szpinakiem”.

Miłośnicy dietetycznych potraw mogą zamówić „Sałatki Partyjniaków” – np. „Sałatkę Przewodniczącego PRL z kawałkami kurczaka” lub „Sałatkę Towarzysza – Grecką”.

W karcie znajdziemy też „Napoje zimne Proletariatu” – „Zakazaną coca-colę”, „Zakazaną fantę” i kompot domowy.

Oberża PRL to restauracja przyjazna dzieciom. W menu nie zabrakło „Naleśników młodego aktywisty z dodatkami” i „Przysmaku pioniera – kawałki kurczaka ze smażonymi ziemniakami i surówką”.

Na zakończenie uczty kelnerzy proponują „Desery Burżuazji” – „Ciasto domowe Walentyny Tiereszkowej”, „Syberyjski deser lodowy z owocami i bitą śmietaną” i „Ciasto domowej Nadjeżdy Krupskiej z dodatkiem lodów i bitej śmietany”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą poczuć klimat PRLu!

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: https://www.facebook.com/oberzaprlhttp://www.oberza-prl.pl/

POSbistro system dla gastronomii na tablety

One thought on “Oberża PRL – oranżada i najlepszy schabowy w mieście

  • A co z kotletem A LA Dariusz Kwiecień ??

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *