Od 15 grudnia zaostrzone obostrzenia dla gastronomii!

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowych obostrzeń pandemicznych. Od 1 marca rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Modyfikacja obostrzeń dotknęła również gastronomię – zmianie uległ procent obłożenia restauracji.

Obostrzenia dla gastronomii po 15 grudnia

Jeszcze nie tak dawno, bo 5 grudnia weszły w życie nowe obostrzenia, o których pisaliśmy w naszym wpisie: Od 1 grudnia nowe obostrzenia dla gastronomii! Jednak dzisiaj minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych przepisów, które będą obowiązywać od 1 marca. Od 15 grudnia zaczną obowiązywać także zmodyfikowane limity osób w lokalach gastronomicznych. Poniżej lista zmian od połowy grudnia:

  • limit 75 procent obłożenia w w transporcie zbiorowym,
  • limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę,
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy,
  • obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
Przejdź do biblioteki

Zaktualizowana lista obostrzeń – gastronomia

Poniżej zamieszczamy aktualną listę obostrzeń (za portalem gov.pl) z wyróżnieniem limitu osób, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia.

Gastronomia

Lokale gastronomiczne działają w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 50 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Ważne! Od 15 grudnia – maks. 30 proc. obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat.

Restauracje hotelowe

Lokale gastronomiczne w restauracjach działają w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 50 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Ważne! Od 15 grudnia – maks. 30 proc. obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat.

Hotele

Obowiązuje limit gości – maks. 50 proc. obłożenia hotelu.

Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz zorganizowanych grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 r.ż.

Ważne! Od 15 grudnia – maks. 30 proc. obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat.

Checklista wdrożenie pracowników

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *