Odroczenie terminu zakupu kasy online – do pobrania DARMOWY WNIOSEK O PROLONGATĘ!

Świetna wiadomość dla restauratorów, którzy są objęci obowiązkiem wymiany kas fiskalnych, a jeszcze tego nie zrobili. Do końca roku branża gastronomiczna i hotelarska może wnioskować o prolongatę terminu zakupu kas online.

Jak podaje rzecznik MSP na swojej stronie: “Podczas rozmów Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców z Ministrem Finansów ustalono, że przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej, którzy jeszcze nie wykonali obowiązku zakupu kas fiskalnych online, mogą do końca roku składać we właściwych Urzędach Skarbowych wnioski o przedłużenie terminu na zakup tych kas. Obecny ustawowy termin na zakup kasy upływa 1 stycznia 2021 roku.”

Do końca grudnia 2020 roku przedsiębiorcy mogą składać indywidualne wnioski o odroczenie terminu na zakup kasy online. Minister Finansów zadeklarował rozpatrzenie każdego indywidualnego wniosku ze zrozumieniem argumentacji, że brak środków na zakup w obecnej sytuacji branży jest uzasadnionym powodem do złożenia wniosku.

Zgodnie z oświadczeniem na stronie rzecznika MSP: “Wniosek w tej sprawie przedsiębiorcy powinni skierować do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, wskazując w nim horyzont czasowy, w ciągu którego deklarują gotowość zakupu kasy. Odroczenie terminu sprowadza się tym samym do wydłużenia o określony czas możliwości zakupu kasy i może odnosić się tylko do takiego terminu, który jeszcze nie upłynął.(…) Decyzja organu podatkowego wydawana w tym zakresie ma charakter uznaniowy i uzależniona jest od analizy indywidualnej sytuacji konkretnego przedsiębiorcy.”

Prolonguj termin wymiany kasy lub skorzystaj z naszego rabatu – możesz oszczędzić nawet do 1200 zł!

Chcesz wysłać wniosek o odroczenie terminu zakupu kasy? Wykorzystaj do tego DARMOWY WNIOSEK O PROLONGATĘ, który przygotowaliśmy we współpracy z Adwokat Martą Kosecką – specjalistką od prawa w gastronomii. Wniosek możesz bezpłatnie pobrać pod artykułem, na dole strony

Jeśli wolisz wykorzystać rabat na wymianę sprzętu fiskalnego i oszczędzić nawet do 1200 zł kliknij w poniższy banner i zgłoś się po rabat. Otrzymasz zniżkę nawet do 500 zł na zakup drukarki fiskalnej online, w pełni kompatybilnej z systemem POSbistro. Pamiętaj, że możesz też ubiegać się o ulgę za zakup kasy fiskalnej online w wysokości do 700 zł, jeśli wymienisz sprzęt jeszcze w tym roku. W przypadku złożenia prolongaty na wymianę nie masz gwarancji otrzymania powyższego wsparcia finansowego ze strony państwa.

New call-to-action

Masz pytania dotyczące obowiązkowej wymiany kas fiskalnych? Zastanawiasz się czy musisz wymienić sprzęt i jak zrobić to możliwie najtaniej? Masz pytania natury prawnej, na które nie znalazłeś odpowiedzi? Weź udział w darmowym webinarze o wymianie kas i fiskalizacji, na którym Adwokat Marta Kosecka omówi najważniejsze zagadnienia związane z wymianą kas i podpowie najkorzystniejsze rozwiązania z punktu widzenia restauratorów! Webinar odbędzie się w najbliższy wtorek 29 grudnia o godzinie 15:00. By dołączyć do spotkania online potrzebny jest ci jedynie dostęp do internetu i słuchawki lub głośniki.

Liczba miejsc ograniczona! Nie czekaj – zapisz się na webinar już teraz. Link do zapisów poniżej:

Zapisz się na webinar z Adw. Martą Kosecką

 

Wypełnij formularz i pobierz darmowy wniosek o prolongatę terminu wymiany kas fiskalnych, opracowany przez prawnika. Pamiętaj, by złożyć wniosek do końca roku 2020 do właściwego Urzędu Skarbowego! Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *