Odroczenie terminu zakupu kasy online – do pobrania DARMOWY WNIOSEK O PROLONGATĘ!

Świetna wiadomość dla restauratorów, którzy są objęci obowiązkiem wymiany kas fiskalnych, a jeszcze tego nie zrobili. Do końca roku branża gastronomiczna i hotelarska może wnioskować o prolongatę terminu zakupu kas online.

Jak podaje rzecznik MSP na swojej stronie: “Podczas rozmów Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców z Ministrem Finansów ustalono, że przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej, którzy jeszcze nie wykonali obowiązku zakupu kas fiskalnych online, mogą do końca roku składać we właściwych Urzędach Skarbowych wnioski o przedłużenie terminu na zakup tych kas. Obecny ustawowy termin na zakup kasy upływa 1 stycznia 2021 roku.”

Do końca grudnia 2020 roku przedsiębiorcy mogą składać indywidualne wnioski o odroczenie terminu na zakup kasy online. Minister Finansów zadeklarował rozpatrzenie każdego indywidualnego wniosku ze zrozumieniem argumentacji, że brak środków na zakup w obecnej sytuacji branży jest uzasadnionym powodem do złożenia wniosku.

Zgodnie z oświadczeniem na stronie rzecznika MSP: “Wniosek w tej sprawie przedsiębiorcy powinni skierować do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, wskazując w nim horyzont czasowy, w ciągu którego deklarują gotowość zakupu kasy. Odroczenie terminu sprowadza się tym samym do wydłużenia o określony czas możliwości zakupu kasy i może odnosić się tylko do takiego terminu, który jeszcze nie upłynął.(…) Decyzja organu podatkowego wydawana w tym zakresie ma charakter uznaniowy i uzależniona jest od analizy indywidualnej sytuacji konkretnego przedsiębiorcy.”

Prolonguj termin wymiany kasy lub skorzystaj z naszego rabatu – możesz oszczędzić nawet do 1200 zł!

Chcesz wysłać wniosek o odroczenie terminu zakupu kasy? Wykorzystaj do tego DARMOWY WNIOSEK O PROLONGATĘ, który przygotowaliśmy we współpracy z Adwokat Martą Kosecką – specjalistką od prawa w gastronomii. Wniosek możesz bezpłatnie pobrać pod artykułem, na dole strony

Jeśli wolisz wykorzystać rabat na wymianę sprzętu fiskalnego i oszczędzić nawet do 1200 zł kliknij w poniższy banner i zgłoś się po rabat. Otrzymasz zniżkę nawet do 500 zł na zakup drukarki fiskalnej online, w pełni kompatybilnej z systemem POSbistro. Pamiętaj, że możesz też ubiegać się o ulgę za zakup kasy fiskalnej online w wysokości do 700 zł, jeśli wymienisz sprzęt jeszcze w tym roku. W przypadku złożenia prolongaty na wymianę nie masz gwarancji otrzymania powyższego wsparcia finansowego ze strony państwa.

New call-to-action

Masz pytania dotyczące obowiązkowej wymiany kas fiskalnych? Zastanawiasz się czy musisz wymienić sprzęt i jak zrobić to możliwie najtaniej? Masz pytania natury prawnej, na które nie znalazłeś odpowiedzi? Weź udział w darmowym webinarze o wymianie kas i fiskalizacji, na którym Adwokat Marta Kosecka omówi najważniejsze zagadnienia związane z wymianą kas i podpowie najkorzystniejsze rozwiązania z punktu widzenia restauratorów! Webinar odbędzie się w najbliższy wtorek 29 grudnia o godzinie 15:00. By dołączyć do spotkania online potrzebny jest ci jedynie dostęp do internetu i słuchawki lub głośniki.

Liczba miejsc ograniczona! Nie czekaj – zapisz się na webinar już teraz. Link do zapisów poniżej:

Zapisz się na webinar z Adw. Martą Kosecką

 

Wypełnij formularz i pobierz darmowy wniosek o prolongatę terminu wymiany kas fiskalnych, opracowany przez prawnika. Pamiętaj, by złożyć wniosek do końca roku 2020 do właściwego Urzędu Skarbowego! Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 161 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *