Dzielenie rachunków w POSbistro – instrukcja krok po kroku

POSbistro pozwala kelnerowi dzielić lub łączyć rachunki, co ułatwia obsłudze rozliczanie gości. Po kliknięciu w ikonę funkcji „Podziel/połącz rachunki” można wybrać czy chcemy podzielić dane zamówienie na równe części czy może rozdzielić na kilka osobnych rachunków. Sprawdź, jak to zrobić.

Dzielenie na równe części – kiedy goście chcą zapłacić po równo

By podzielić zamówienie na 2, 3 lub 4 równe części, klikamy w ikonę dzielenia rachunków na górze ekranu głównego.

Następnie klikamy w przycisk dzielenia po lewej stronie. Po jego wybraniu, wyświetli się zapytanie na ile części chcemy podzielić rachunek. Wygeneruje się wybrana liczba rachunków.

Po zamknięciu widoku dzielenia zamówienia, rachunki pojawią się w widoku zamówień, gdzie można je wybrać i opłacić.

Rozdzielanie na osobne rachunki – gdy każdy gość chce zapłacić dokładnie za to, co zamówił dla siebie

By podzielić zamówienie na kilka rachunków, klikamy w ikonę dzielenia rachunków na górze ekranu głównego.

Następnie klikamy w belkę „Nowy rachunek”.

Następnie za pomocą strzałek przesuwamy wybrane pozycje z lewej strony na nowy rachunek. Jeśli pozycja ma kilka sztuk, należy dłużej przycisnąć ikonę strzałki, by wyświetliła się opcja wyboru ilości.

Obejrzyj film, w którym znajdziesz demonstrację obu wariantów. 👇

Wideo wskazówki dla gastronomii

W POSbistro staramy się, by codzienna praca naszych klientów była coraz łatwiejsza i przyjemna. Wychodzimy naprzeciw nie tylko naszym klientom, ale także każdemu, kto chce poznać nasz system „od środka”. Stworzyliśmy więc całą serię wideo poradników – Tips & Tricks. Znajdziesz tam wskazówki i wyjaśnienia, jak szybko i sprawnie wykonywać poszczególne działania, pracując z naszym systemem POS.

Pozostałe filmy z instrukcjami znajdziesz tutaj.

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 60 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *