DIY: Świeczniki za mniej niż 10 zł!

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza każdej restauracji. Ma na celu zbudowanie wizerunku lokalu i poprawienie nastroju obecnych tam gości. Podstawą oświetlenia lokalu gastronomicznego jest oczywiście światło bazowe, które pozwala klientom swobodnie przeczytać menu i cieszyć się widokiem spożywanych potraw, ale nie możemy zapominać o dodatkowych źródłach światła.

BLOG POSbistro - świeczniki handmade

Za pomocą prostych lamp, lampek i świeczników możemy stworzyć fantastyczne akcenty i sceny świetlne, które będą wyróżniały naszą restaurację!

Akcenty, które możemy uzyskać za pomocą odpowiednio rozszczepionego światła ożywią lokal i nadadzą mu plastyczności. Lampkami i świecznikami możemy akcentować najważniejsze elementy lokalu i wyposażenia – np. stoliki, menu, obrazy, serwety, plakaty na ścianach etc.

Poniżej przedstawiamy pomysły na dekoracje świetlne, które możecie przygotować samodzielnie, wykorzystując przedmioty, które znajdziecie na zapleczu restauracji, w domu lub na pchlim targu.

Świecznik z korków po winie

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttp://twotwenty-one.com/[/caption]

Do przygotowania takiego świecznika będziemy potrzebowali szklane pojemniki o różnej wielkości, świeczkę i stare korki po winie. Do mniejszego pojemnika wkładamy świeczkę, umieszczamy go w większym, a przestrzeń między nimi wypełniamy korkami. Korki możemy zastąpić piaskiem, fasolą, grochem, orzechami – co tylko mamy pod ręką.

Świeczniki z trzepaczki

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttp://www.thekitchn.com/[/caption]

Do wykonania tej dekoracji będziemy potrzebowali kilku trzepaczek i świeczek do podgrzewacza. Świeczniki można powiesić pod sufitem, lub przy ścianie.

Świeczniki ze słoików

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttp://www.bystephanielynn.com/[/caption]

Tego typu świeczniki są ostatnio najmodniejsze, czemu więc nie mielibyśmy zrobić ich samodzielnie? Poszukajmy w magazynie dużych słoików i jakiegoś wypełniacza – autor zdjęcia proponuje drobnoziarnisty ryż. Możecie wykorzystać też piasek lub różnego rodzaju kolorowe przyprawy, suszone owoce, kasztany, żołędzie lub szklane kuleczki.

Do przygotowanie tego typu dekoracji będzie potrzebna kalka techniczna, szklany świecznik i świeczka. Na kalce technicznej drukujemy wcześniej wybrany wzór.  Odwracamy ją by nadruk był na zewnątrz (czyli nienadrukowaną stronę zwróconą do siebie). Sklejamy delikatne końcówki kartek i po wyschnięciu kleju nakładamy na świecznik. Aby uzyskać jaśniejsze elementy na nadruku, należy je wyciąć nożyczkami lub żyletką.

 

Świeczniki ze starych sztućców

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttp://madeinpersbo.blogspot.com/[/caption]

Nie wyrzucajmy starych sztućców – można wykonać z nich oryginalne dekoracje. Wystarczy fantazyjnie je uformować i przymocować do większej powierzchni typu taca lub talerz – aby się nie przewróciły. Na sztućcach mocujemy świeczki i gotowe!

Świecznik z tarki

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttps://www.facebook.com/AlouetteCheese[/caption]

Do przygotowania tego świecznika wystarczy stara tarka i świeczka. Świeczkę warto ustawić w szklanej podstawce lub pojemniku, by topiąca się parafina nie pobrudziła stolika. Prawda, że taka dekoracje wygląda oryginalnie?

Z powodzeniem mogą zastąpić wazoniki z kwiatami. Do przygotowania takich świeczników wykorzystajmy lawendę lub inne pięknie pachnące zioła. Przymocujmy je do szklanego naczynia za pomocą lnianego, ekologicznego sznurka, a do środka włóżmy świeczkę. Świeczka rozgrzewając szklane naczynie wydobędzie niezwykły zapach ziół, który z pewnością oczaruje gości.

Świeczniki z lejków

BLOG POSbistro - świeczniki handmadehttp://site.douban.com/[/caption]

Poszukajmy w domu, garażu czy magazynie starych aluminiowych lub metalowych lejków. Możemy popytać też znajomych masaży, którzy wykorzystują podobne narzędzia do produkcji kabanosów. Do aluminiowych lub metalowych lejków wystarczy włożyć świeczkę z cienkim gwintem i dekoracja gotowa!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla Was inspiracją do tworzenia oryginalnych dekoracji w Waszych lokalach. Życzymy powodzenia w pracy nad rozwojem restauracji i wielu ciekawych pomysłów!

Dania na wynos VATDania na wynos VAT[/caption]

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *