Cena systemu POS dla gastronomii – na własność czy w abonamencie?

System POS to nieodłączny element biznesu gastronomicznego. Cena uzależniona jest z reguły od wybranego wariantu. Można zdecydować się na rozwiązanie w formie comiesięcznego abonamentu lub zainwestować we własne zaplecze techniczne oraz licencję. Na co warto postawić?

Czym jest system POS?

POS (ang. Point of Sales) to system wykorzystywany m.in. w punktach gastronomicznych. Do jego zadań należy wspomaganie sprzedaży. Oprogramowanie działa na komputerach stacjonarnych lub urządzeniach mobilnych, jak np. tablet lub smartfon. Jeszcze kilkanaście lat temu obsługa programów POS była możliwa jedynie za pomocą klawiatury i myszki. Obecnie wystarczą ekrany dotykowe. Na rynku dostępne są różne opcje. Można zdecydować się na wykupienie licencji i samodzielne utrzymanie infrastruktury technicznej bądź wybrać wygodny abonament, z którego możemy zrezygnować w dowolnym momencie.

Choć własny POS wiążę się z jednorazowym wydatkiem, rozwiązanie ma wiele wad. Przedsiębiorcy muszą we własnym zakresie aktualizować system, utrzymywać serwery, eliminować awarie techniczne, inwestować w urządzenia komputerowe, a także drogie licencje. Nierzadko potrzebne jest również wsparcie informatyka, co generuje dodatkowe koszty. Wariant abonamentowy jest znacznie wygodniejszy.

System doceniany przez menadżerów punktów gastronomicznych

Do jednego z popularniejszych programów, rozliczanych w formie abonamentu miesięcznego, zalicza się POSbistro. System pozwala na pełną kontrolę prowadzonej działalności.

Z biznesowej perspektywy szybsza obsługa przedkłada się na szybszą rotację stolików, a to na większy zysk. Podoba mi się również to, że koszty wdrożenia POSbistro były około dwa, trzy razy mniejsze w porównaniu z innymi systemami sprzedażowymi. Cenię sobie także możliwość zdalnej modyfikacji menu oraz ciągły dostęp do statystyk czy danych sprzedażowych. Zawsze mam pod kontrolą efektywność pracowników i stan zaopatrzeniatłumaczy Katarzyna Dużałka, właścicielka restauracji Kukania w Poznaniu.

Poznaj zalety POSbistro:

  • Brak długoterminowych umów – w każdej chwili można zrezygnować z abonamentu, co ma znaczenie szczególnie w przypadku  biznesów sezonowych.
  • Obsługa z dowolnego miejsca – system działa w wirtualnej chmurze. Aby mieć dostęp do danych, wystarczy skorzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.
  • Elastyczny cennik – wysokość abonamentu można dobrać do aktualnych potrzeb biznesowych (sprawdź aktualne ceny POSbistro).
  • Możliwość przechowywania danych na serwerze nawet po rozwiązaniu umowy – z tej możliwości korzystają przede wszystkim właściciele sezonowych działalności, którzy za drobną opłatą otrzymują dostęp do zgromadzonych informacji przez cały rok – niezależnie od tego, czy zrezygnowali z subskrybcji, czy nie.
  • Bezpłatne aktualizacje w ramach abonamentu. Nie trzeba wgrywać oprogramowania „na sztywno”. Najnowsze wersje instalują się automatycznie na urządzeniu mobilnym.
  • Dostęp do wszystkich modułów – niezależnie, jaką wersję systemu wybierzesz, możesz korzystać z rozbudowanych funkcji platformy takich jak: magazyn, kuchnia.
  • Wsparcie techniczne – nie musisz przejmować się awariami. Wystarczy, że skontaktujesz się mailowo lub telefonicznie, a nasi informatycy natychmiast zajmą się rozwiązaniem problemu.
  • Rozwój aplikacji – aplikacje są aktualizowane o nowe funkcje średnio 2-3 razy do roku i są dostępne dla każdego klienta, niezależnie od rodzaju abonamentu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet systemu mobilnego, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *