Pomysł na biznes: bar kanapkowy

[banner id=”6154″]

Bar lub bistro z kanapkami to biznes głównie poranny, zlokalizowany blisko biurowców i uczelni. Aby otworzyć bar kanapkowy, trzeba spełniać wymagania sanepidu i znaleźć dobre, chwytliwe miejsce. Jak to zrobić krok po kroku?

Sekret udanego biznesu

Lokalizacja baru kanapkowego to klucz do jego sukcesu! Najlepiej, aby mieścił się on blisko dużego skupiska ludzi głodnych od rana do południa. Może to być niedaleko biur korporacji, biurowców, uczelni czy banków. Pracownicy z chęcią kupią kanapkę idąc do pracy lub w przerwie na lunch. Bar powinien być czynny najlepiej od wczesnych godzin porannych, od  około 7 rano. Szczyt sprzedaży będzie od rana do godziny 9 i potem od około godziny 11 do 13.

[banner id=”6099″]


Lokal na bar kanapkowy

Bistro z kanapkami potrzebuje odpowiedniego pomieszczenia. Lokal może mieć kilka stolików dla klientów lub wydawać kanapki na wynos. Zawsze powinien mieć zaplecze z tyłu baru, gdzie przechowywane są produkty i gotowe kanapki. Zaplecze kuchenne powinno być przygotowane i spełniać wymogi dla zaplecza, gdzie przygotowuje się jedzenie. Ważne są akcesoria chłodnicze, takie jak lodówki , zamrażalki i lada chłodnicza. Do tego potrzebna będzie lada do sprzedaży, a dodatkowo na zapleczu mikrofala, ew. piec do pieczenia chleba lub akcesoria do gotowania i pieczenia mięsa. Akcesoria do przygotowywania kanapek, ekspres do kawy i kuchenka gazowa lub elektryczna. W barze z kanapkami przyda się też system POSbistro, który ułatwi pracę.
Jeśli planujemy sprzedaż kanapek w formie cateringu lub dowozu do biura, przydadzą się też torby chłodnicze i turystyczne lodówki. Na większą skalę będzie też potrzebne auto chłodnicze.

[banner id=”5416″]


Pozwolenia dla punktu z kanapkami

Założenie baru z kanapkami nie jest prostą sprawą. Wymaga wielu pozwoleń, ponieważ jest to lokal, gdzie przygotowuje się żywność na miejscu. Zakłada ono ręczne przygotowywanie kanapek, dlatego według prawa jest lokalem z pełną kuchnią.
Wymagania, jakie trzeba spełnić, aby założyć bar z kanapkami:

  • pozwolenie Sanepidu – zadbanie o spełnienie warunków inspekcji sanitarnej,
  • spełnienie założeń Państwowej Inspekcji Handlowej,
  • uzyskanie zgody i pozwoleń zawartych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia,
  • zgodność z rozporządzeniami unijnymi (nr 853/2004).

[banner id=”6142″]


Kanapkowe menu
Menu w barze z kanapkami powinno być przede wszystkim smaczne! Wszystko zależy od preferencji miejsca i naszych klientów. Jeśli w pobliżu jest już konkurencja, można wyróżnić się czymś niezwykłym – np. rodzajem mięs czy barem z wegańskimi kanapkami. W menu powinno być różnorodnie, bo tacy są klienci – od mięsnych propozycji, po te bez laktozy i ewentualnych alergenów. Coraz częstej bistra z kanapkami oferują też różne rodzaje chleba. Kanapki mają ładnie wyglądać, być duże i co najważniejsze, wyjątkowo pyszne!

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.