Jaką pizzę najczęściej wybierają Polacy

Według badań przeprowadzonych przez Pizzaportal.pl, pizza to nadal jedno z najchętniej zamawianych dań w Polsce. Polacy najczęściej zamawiają ją w piątki i soboty. Z kolei poniedziałek jest dniem o najniższym wskaźniku sprzedaży pizzy.

Najbardziej lubimy pizzę z pieczarkami, najrzadziej sięgamy po tę z dodatkiem brokułów i kaparów. Największe pizze zjadają mieszkańcy Białej-Podlaskiej (42,5 cm), najmniejsze mieszkańcy Sosnowca (31 cm).

BLOG POSbistro - pizza

Raport o miłości Polaków do pizzy przygotowała również firma MOSSO. Pracownicy firmy przeprowadzili ankietę, w której wzięło udział 100 osób w wieku od 25 do 60 lat. Respondenci opowiedzieli m.in. o tym, jak często jadają pizzę, gdzie i z kim lubią ją jeść oraz jakie składniki wybierają najczęściej.

Dlaczego Polacy kochają pizzę?

62% Polaków przyznaje, że kocha pizzę za niepowtarzalny smak, 34% za możliwość skomponowania ulubionych składników.

Jakie składniki wybieramy?

Najczęściej zamawiamy pizzę złożoną ze składników takich jak: pomidory, pieczarki, szynka, salami, cebula, papryka, oliwki, kukurydza i owoce morza.

BLOG POSbistro - pizza

56% Polaków kupuje Americanę z kurczakiem, pieczarkami i kukurydzą, a 53% zwykle zamawia Hawajską z szynką i ananasem. 48% z nas woli Pepperoni z kiełbaską pepperoni. 43% preferuje Capricciosa z szynką, pieczarkami, pomidorkami koktajlowymi i oliwkami, a 41% Caprese z pomidorami i pesto ze świeżej bazylii.

Zdecydowanie mniej popularna w Polsce jest pizza Wegetariańska z brokułami, papryką, pomidorami i kukurydzą oraz Carbonara z serem corregio, bekonem, pieczarkami, cebulą i świeżą bazylią – wybiera ją tylko 35% z nas.

Najgorzej sprzedaje się pizza Farmerska z grillowanym kurczakiem, papryką, pieczarkami i cebulą (zamawia ją zaledwie 27%), oraz Europejska z szynką, wołowiną, pieczarkami i oliwkami (kupują ją tylko 23 proc.).

Jakie sosy do pizzy wybierają Polacy?

Jesteśmy nie tylko ogromnymi miłośnikami pizzy, ale również sosów. Z badań przeprowadzonych przez firmę MOSSO wynika, że blisko 90 proc. Polaków nie wyobraża sobie pizzy bez solidnej porcji sosu.

64% z nas wybiera sos czosnkowy, 26% pomidorowy, a 10% majonezowy. Polacy bardzo rzadko przygotowują sos własnoręcznie. O ile decydujemy się na zrobienie pizzy od początku do końca w swoim domu, to tylko 19% z nas przyrządza do niej również sos. Aż 81% niestety kupi w sklepie gotowy sos w słoiku.

Jak często jadamy pizzę?

48% Polaków przyznaje, że je pizzę przynajmniej raz w miesiącu. 35% z nas robi to dwa lub trzy razy w miesiącu, 12% raz w tygodniu, a 5% nawet częściej.

BLOG POSbistro - pizza

Czy wolimy jeść pizzę w restauracji czy w domu?

Polacy zdecydowanie wolą zjeść pizzę poza domem. Aż 47% woli zamówić ją w restauracji, barze lub pizzerii, niż w domu. 27% z nas przygotowuje ją własnoręcznie w domu.

Tylko 16% Polaków zamawia pizzę do domu. Na szczęście tylko 10% kupuje mrożonki.

Z kim dzielimy się pizzą?

Najchętniej zamawiamy ją i zjadamy w towarzystwie partnera. Ponad połowa Polaków zamawia ją na romantyczny wieczór we dwoje. 40% z nas jada pizzę ze znajomymi a tylko 10% z rodziną.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: Raport przygotowany przez MOSSO.

 

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *