Niezbędnik marketingowy w gastronomii

Marketing w restauracji jest kluczowym elementem powodzenia biznesu. Co zrobić, aby pozyskiwać coraz więcej klientów i budować zaufanie do marki? Jakie formy reklamy są najefektywniejsze? Przeczytaj nasz poradnik i bądź o krok przed konkurencją.

Zadbaj o dobrą atmosferę

Przytulne wnętrze, dobre menu, miła obsługa – to najlepsza reklama dla restauracji. Jeśli chcesz, by goście często wracali do Twojego lokalu, zadbaj o te elementy. Stwórz klimat sprzyjający wspólnym spotkaniom i rozmowom.

W pracy w gastronomii ważne są detale, jak czystość restauracji, ściany. Niedopuszczalne są jakiekolwiek braki w oświetleniu czy niewypolerowane sztućce – tłumaczy Rafał Pasenik, trener biznesu branży HoReCa.

Zainwestuj w marketing sieciowy

Gdzie reklama restauracji? Takie pytanie zadaje sobie większość menadżerów obiektów gastronomicznych. Tradycyjne sposoby promocji stopniowo wypierane są przez formaty online. Do wyboru są różne kanały, np.

  • wizytówki Google
  • Google Street View
  • Facebook
  • YouTube
  • firmowa strona WWW

Trzeba pamiętać, że najlepsze reklamy dla lokalu powinny być dostosowane do określonej grupy odbiorców. Tylko wówczas będą inspirujące i skuteczne. Stąd też warto prowadzić dedykowane kampanie AdWords lub Facebook Ads. Dzięki temu przekaz Twojej firmy będzie wyświetlał się tylko potencjalnym klientom.

Dopasuj promocje do kalendarza

Polacy coraz częściej decydują się na posiłki poza domem – wynika z raportu „Rynek gastronomiczny w Polsce” (2016). Warto wykorzystać ten fakt, aby przyciągnąć więcej klientów do lokalu. Dobrym sposobem jest kreowanie okazji do świętowania. Wystarczy przejrzeć kalendarz, by dowiedzieć się, że 9 lutego wypada Międzynarodowy Dzień Pizzy, a 12 kwietnia to Dzień Czekolady. Żeby goście dłużej zapamiętali Twoją restaurację, zaproponuj im rabaty, promocje, kupony, karty lojalnościowe.

Jeśli chcesz poznać inne sposoby marketingu w restauracji, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu na temat ciekawych pomysłów na marketing w restauracji. 

Źródła: sprawnymarketing.pl, horecanet.pl, niepoddawajsie.pl, upmenu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *