Pomysły na świąteczną promocję restauracji

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia i związany z tym szał zakupów i promocji. Branża gastronomiczna nie zapada w zimowy sen, ale też rusza do ataku o uwagę klienta.

Świąteczny czas to bardzo dobry okres dla promocji lokalu gastronomicznego, a możliwości jest mnóstwo! Zebraliśmy garść inspiracji i marketingowych rozwiązań:

Świąteczny wystrój

Najpierw Mikołaj, a potem Święta, czyli czas wyjątkowego wystroju. Akcenty zimowe, gwiazdki, bombki, choinki, aromatyczne świece na stole przyciągną klientów i sprawią, że czują się oni jak w domu. Ze świątecznym wystrojem uwielbiają szaleć Amerykanie, my jednak proponujemy bardziej stonowane akcenty. Dodatkowo można zaoferować klientom mały prezent z okazji Świąt – darmowy kawałek ciasta na deser, albo bożonarodzeniowy gadżet.

Święta w restauracji Nowy Jork

Rolfs German Restaurant w Nowym Jorku, źródło: facebook.com/RolfsBar.Restaurant

Menu wigilijne i specjalna oferta

Do karty dań włączamy świąteczne przysmaki – pieczoną kaczkę, gęś, karpia czy pierogi z kapustą i grzybami. Do tego przygotowujemy możliwość zamówienia cateringu wigilijnego. Nie musimy przygotowywać wszystkich potraw, wystarczy zaoferować na przykład pierogi, karpia czy pieczeń. Zamówienia na rodzinną wigilię ogłasza się średnio 2-3 tygodnie przed Świętami. Informację zamieszczamy nie tylko w lokalu, ale także na naszych kanałach internetowych.

[banner id=”5424″]

 

Wigilia u nas

Spotkanie opłatkowe pracowników firmy w restauracji to coraz bardziej popularny zwyczaj w naszym kraju. Wyślij specjalną, zniżkową ofertę skierowaną do firm w Twojej okolict – może na co dzień to Twoi stali klienci? Oprócz tego poinformuj o takiej możliwości w Internecie. Dobrym pomysłem jest również zawarcie wiadomości o firmowej Wigilii w newsletterze. Przy okazji można odświeżyć kontakty do starych klientów i przypomnieć im o naszym istnieniu.

Życzenia bożonarodzeniowe

Wysyłamy świąteczne życzenia – na przykład kartę poprzez adres e-mail do naszych starych i nowych klientów. To miły gest, który zostanie zapamiętany przez gości lokalu. Pamiętaj, że sukcesem udanych życzeń jest kreatywność!

Bony podarunkowe

Zamiast kupowania kolejnych par skarpet albo piżamy namówmy klientów do skorzystania z bonów podarunkowych. Może to być zaproszenie na specjalną kolację dla dwojga, degustacja egzotycznej kuchni albo obiad – niespodzianka. W tym celu świetnie skorzystać z funkcji programów lojalnościowych w systemie POSbistro. (Więcej o POSbistro tutaj)

Jak widać, Święta Bożego Narodzenia to okres, który koniecznie trzeba wykorzystać w promocji restauracji. Nawet, jeżeli nie narzekamy na brak klientów to miłe, świąteczne gesty pozwolą docenić naszych gości, co na pewno zwróci się w przyszłości. Pamiętajmy, że kolejne Święta dopiero za rok!

Autor: Anna Motyka

[banner id=”5004″]

2 thoughts on “Pomysły na świąteczną promocję restauracji

  • Świetne pomysły! Najwyższa pora już zacząć myśleć o tego typu działaniach, jak nie działać, bo już grudzień się zaczął! 😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *