Zatrudnianie obywateli Ukrainy – darmowy e-book dla restauratorów

Tysiące obywateli Ukrainy ucieka ze swojego kraju ze względu na trwającą wojnę i zaczyna szukać pracy, m.in. w Polsce. By pomóc restauratorom w rekrutowaniu tych osób utworzyliśmy nowy e-book, obejmujący najważniejsze informacje o tym jak legalnie zatrudnić obywateli Ukrainy.

Obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego przekroczyli granice Polski mogą skorzystać z szczególnych przepisów Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, by podjąć pracę w naszym kraju. By ułatwić restauratorom i właścicielom lokali gastronomicznych zatrudnianie u siebie uchodźców, utworzyliśmy nowy poradnik.

W e-booku „Zatrudnianie obywateli Ukrainy w polskiej gastronomii” zawarliśmy informacje:

  • Jak legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy – informacje dla przedsiębiorców?
  • Jakich dokumentów potrzebuje obywatel Ukrainy, by legalnie pracować w Polsce?
  • Wymagania do pracy w polskiej gastronomii?
  • Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Mamy nadzieję, że ten e-book pomoże właścicielom lokali gastronomicznych w zatrudnianiu do pracy osób z Ukrainy, które trafiły do Polski i poszukują obecnie zatrudnienia.

Poradnik można pobrać za darmo na naszej stronie lub klikając w banner na dole.

Click me

Na naszym blogu dostępna jest również ukraińskojęzyczna wersja materiału dla obywateli Ukrainy poszukujących pracy w gastronomii. Link do wpisu: Працевлаштування громадян України в Польщі – гастрономія [Безкоштовна електронна книга]

Anna Siwek

Jako absolwentka edytorstwa i marketingu, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 160 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *