Kup voucher na posiłek dla lekarza w krakowskim Warsztat Restaurant & Cafe

Pomoc służbom medycznym okazują lokale z całego kraju – powstały m.in. inicjatywy takie jak Posiłek Dla Lekarza i Wzywamy Posiłki. Środki na ten cel są zbierane poprzez internetowe zbiórki pieniędzy, ale nie tylko. Posiłek dla personelu medycznego można wykupić także za pomocą voucherów dostępnych w aplikacji DirectBistro.

Z takiego rozwiązania korzysta m.in. restauracja Warsztat Restaurant & Cafe, mieszcząca się w sercu krakowskiego Kazimierza. Lokal bierze udział w akcji Posiłek dla Lekarza i samodzielnie dostarcza jedzenie pracownikom szpitali. Początkowo Warsztat przygotowywał posiłki z własnych środków, jednak takie działanie było niemożliwe w dłuższej perspektywie. Dlatego, by móc regularnie przygotowywać jedzenie dla personelu medycznego w Krakowie, lokal wprowadził do sprzedaży online specjalne vouchery o nazwie Posiłek dla Służb Medycznych. 

Jak działają vouchery?

Restauracja obecnie funkcjonuje w formie wydawania zamówień na dowóz i na wynos. Zamówienia online są obsługiwane za pomocą aplikacji DirectBistro. Aplikacja pozwala na dodawanie do menu pozycji w charakterze voucherów na określony cel. Środki zebrane za ich pomocą mogą być przeznaczane na różnego typu inicjatywy, np. na przygotowanie posiłków dla służb medycznych. Restauracje, kawiarnie i puby wykorzystują vouchery również jako zabezpieczenie na czas kwarantanny – klienci wykupują je teraz, ale czekają z ich realizacją na ponowne otwarcie lokali. W taki sposób mogą wspierać swoje ulubione lokale gastronomiczne i pomagać im przetrwać ten trudny okres.

Jakie vouchery oferuje Restauracja Warsztat?

W przypadku Restauracji Warsztat, do zamieszczonego w aplikacji DirectBistro menu wprowadzono pozycję o nazwie Posiłek dla Służby Zdrowia. Użytkownik aplikacji może wybrać kwotę, za którą chce wesprzeć lekarzy – do wyboru jest posiłek 25, 35, 50, 65 i 80 złotych.

Po zebraniu 350 zł restauracja skontaktuje się z konkretnym krakowskim szpitalem lub ośrodkiem zdrowia (w grę wchodzą wszystkie placówki medyczne w Krakowie) i poinformuje służby medyczne o możliwości złożenia zamówienia za zebraną kwotę. Następnie restauracja bezpłatnie dowiezie obiady dla personelu medycznego. Po dostarczeniu posiłków na profilu Warsztat Restaurant & Cafe zostanie przedstawione zdjęcie rachunku i dostarczonych paczek odbieranych przez personel, wraz z nazwą ośrodka zdrowia.

By ułatwić weryfikację kwot, restauracja proponuje publikowanie listy donatorów (za ich zgodą, mogą to być inicjały) wraz z wpłaconą kwotą. Dzięki temu na bieżąco będzie można zobaczyć ile już zebrało się pieniędzy na pomoc służbom medycznym.

Właściciel restauracji Warsztat Restaurant & Cafe zdecydował się na samodzielne prowadzenie pomocy, ponieważ zauważył pewne ograniczenia akcji Posiłek dla Lekarza, takie jak ograniczenie tygodniowych wpłat i czasowe wyciszenie akcji. Dlatego, wziął sprawy w swoje ręce i udostępnił klientom możliwość wspierania lekarzy inną drogą.

Pamiętajmy, że inicjatywy i akcje społeczne wspomagają nie tylko walczących z epidemią pracowników medycznych lub potrzebujące grupy osób, ale równocześnie pozwalają funkcjonować restauracjom – zatrudniać pracowników i dawać im pracę. 

Vouchery to dla wielu lokali szansa na utrzymanie się na rynku i nie chodzi tu wyłącznie o miejsca, których główną działalnością jest wydawanie jedzenia. Równie dobrze puby, piwiarnie czy kawiarnie mogą wprowadzić do swojego menu bony lub vouchery adresowane do lojalnych klientów. W tę stronę poszedł m.in. pub Jabeerwocky, o czym można przeczytać we wpisie Pub Jabeerwocky sprzedaje swoje piwa w kartonach!

Dzięki voucherom możliwe jest zebranie środków pieniężnych potrzebnych do dalszego funkcjonowania lokalu, a zaangażowani klienci doceniają możliwość okazania realnej pomocy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji DirectBistro, która pozwala na dokonywanie bezdotykowych płatności i nie pobiera prowizji od restauratora, kliknij w poniższy banner lub poczytaj o naszej promocyjnej ofercie: Chcesz ruszyć z zamówieniami online? Skorzystaj z DirectBistro!

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

2 thoughts on “Kup voucher na posiłek dla lekarza w krakowskim Warsztat Restaurant & Cafe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *