Promocyjne akcje na letni sezon w restauracji

Sezon letni to czas wakacyjnych wyjazdów i spadek liczby gości w restauracjach. Letnie menu, grill czy nocne seanse filmowe to tylko niektóre ze sposobów wakacyjnych promocji lokalu. Oto kilka sposobów, które przyciągną gości do naszego lokalu.

Letnie menu – lody na deser, grill na kolację

Słoneczne dni i ciepłe wieczory to świetna okazja na wprowadzenie letniego menu w restauracji. To też dobry powód do zainwestowania w maszynę do lodów czy ruszt do grilla. Przyda się nie tylko na wyjątkowe imprezy, ale też na codzienne odwiedziny gości. Dzieci będą zachwycone lodami, a wieczorny zapach pieczonych mięs zwabi największych głodomorów!

[banner id=”5993″]

Przyjęcie w ogrodzie

Wystrojony, letni ogródek restauracji to świetne miejsce na zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia. W maju były komunie, w wakacje zaczynają się wesela, chrzciny i jubileusze. W przypadku mniejszych lokali wystarczy kilka stolików w letniej oranżerii czy na trawie za restauracją. Jeśli dysponuje się tylko stolikami przy ulicy czy chodniku – można je na tę okazję osłonić i dodać specjalny wystrój.

[banner id=”5999″]

Nocny seans z muzyką na żywo

Letnie wieczory to czas na organizację seansów filmowych. A może letnie kino samochodowe, rodem z USA? Zamiast wieczoru z filmem, sprawdzi się też organizacja koncertu plenerowego. Wyjątkowym pomysłem jest też seans filmowy z muzyką na żywo w tle. Goście będą zachwyceni!

[banner id=”6001″]

Zjazd miłośników…

starych samochodów? Albo innego, nietypowego hobby? Taka impreza przyciągnie nie tylko samych zainteresowanych, ale będzie też ciekawą atrakcją dla mieszkańców okolicy. Dodatkowo zdjęcia z takiego zjazdu to świetna okazja do pokazania ich w Internecie, czy na naszych portalach społecznościowych.

Gry i zabawy

Lato to czas na wykorzystanie miejsca przy restauracji na szalone gry i zabawy! Badminton, tenis, ping-pong, a może bile? Jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca, wystarczy zorganizować letni kącik planszówek. Dzieci będą zachwycone, ale starsi miłośnicy zabaw na świeżym powietrzu też chętnie wezmą udział w sportowych rozgrywkach.

[banner id=”5424″]

Letni festiwal…

pizzy, lodów, wypieków albo piwa? Lato to okazja do zorganizowania festiwalu piw rzemieślniczych, warsztatów organizowanych przez znawców piwa czy festiwalu browarów rzemieślniczych. To też dobry powód do zaproszenia gości na wyjątkowe degustacje – wina czy serów, a także na festiwal dobrego jedzenia. W tym sezonie nikt z restauracji nie wyjdzie głodny!
 

Autor: Anna Motyka 

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *