Raporty dostaw i kierowców w POSbistro

W najnowszym raporcie Stava o Rynku Dowozów Jedzenia możemy wyczytać, że wartość rynku dostaw w branży HoReCa w Polsce wynosi 1,5 mld złotych i każdego roku rośnie o 10%. Ten typ zamówień w prawie 40% jest realizowany online, a w pozostałych 60% telefonicznie. Wszystko pięknie, ale pytanie czy polska gastronomia jest odpowiednio przygotowana na takie zmiany preferencji klientów?
 
Rynek serwisów do zamawiania jedzenia online dynamicznie się rozwija. Podobnie jest w przypadku firm świadczących usługi dowozu jedzenia do klientów. Statystyki pokazują, że liczba zamówień z dostawą będzie się sukcesywnie zwiększać, a co za tym idzie, będzie stanowiła znaczny udział dochodów wielu lokali gastronomicznych. Już teraz możemy zaobserwować pojawiające się punkty gastronomiczne, które świadczą usługi wyłącznie w dostawie.
 
Prawda jest taka, że każdy restaurator, chcący sprzedawać swoje posiłki w dostawie, ma obecnie do wyboru masę narzędzi jak na przykład: UpMenu, DirectBistro czy inne portale do składania zamówień online, które mu to umożliwią. Nie musi nawet zatrudniać kierowcy, ponieważ tę funkcję może wykonywać za niego firma zewnętrzna. Niemniej, aby skutecznie z takich usług korzystać i mierzyć ich efektywność powinniśmy uporządkować wewnętrzny proces rozliczania tego typu zamówień. Niestety, stała kontrola, to najważniejszy czynnik w branży gastronomicznej i tylko Ci, którzy jej przestrzegają, mogą powiedzieć, że naprawdę znają swój biznes. 
 
Zamówienia w dostawie możemy kontrolować dzięki modułowi dostaw w systemie POSbistro. Zarówno obecni jak i nowi klienci mają stały dostęp do takiego modułu i mogą z niego korzystać. Jak to zrobić?
 
1. Odbierając zamówienie od klienta, możemy ustalić godzinę dostawy, przypisać kierowcę oraz wybrać sposób płatności. Możemy również dodać notatkę oraz podejrzeć trasę. W menu po prawej stronie, wyszukujemy klienta, do którego ma zostać dostarczona dostawa lub, jeśli nie ma go w naszej bazie, po prostu go dodajemy.

Get It Now
 
2. Możemy również kontrolować status dostaw (nowe, w trakcie, dostarczone). W tym raporcie dowiemy się również jaka była wartość danego zamówienia oraz sposób płatności. Listę zamówień możemy posortować dla każdego kierowcy osobno, lub dla wszystkich łącznie. 

Moduł dostaw POSbistro 2

 

3. System POSbistro umożliwia automatyczne generowanie raportów dla kierowców, co pozwala na dokładne rozliczenie ich pracy.

Moduł dostaw POSbistro

Dzięki tego typu rozwiązaniom, właściciel lub manager restauracji ma pełną kontrolę nad tym co dzieje się w lokalu oraz jaką część zamówień stanowią dostawy. Korzystając z tej funkcji unikniemy również wszelkich prób ewentualnych nadużyć ze strony personelu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat POSbistro? Przeczytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

POSbistro system dla gastronomii na tablety

2 thoughts on “Raporty dostaw i kierowców w POSbistro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *