Letnie menu w restauracji

Lato to najlepsza pora na zmianę menu. Aby zaskoczyć gości, menu powinno zmieniać się około cztery razy w roku, dodając nowe potrawy. Do letniego menu najlepiej wykorzystać sezonowe owoce i warzywa oraz wyjątkowe właściwości… chmielu.

Owocowy koktajl i deser

Letni ogródek w restauracji to świetne miejsce do podania orzeźwiających koktajli. Czerwiec to pierwsze zbiory truskawek, potem rusza sezon na czereśnie, wiśnie czy maliny. Hitem letniego sezonu będą koktajle z niecodziennym połączeniem warzyw, owoców i przypraw, na przykład imbiru lub chili.

[banner id=”5989″]

Owoce będą też wykorzystane do letnich deserów. Latem można przygotować osobną kartę menu z deserami i koktajlami, tak aby goście mogli zwrócić na nią uwagę. Pieczona gruszka, jabłko czy mus truskawkowy to hity na ciepłe wieczory. Dobrze, gdy codziennie jest do wyboru inny deser – stali klienci będą zaskoczeni.

[banner id=”5991″]

Letnie dania główne

Odświeżone menu powinno zawierać typowo letnie składniki, takie jak na przykład szparagi zawijane w szynce, młode ziemniaczki czy chłodnik z botwiny. Czas na młodego pora, seler, szpinak i bub. W każdym z letnich miesięcy znajdzie się smaczny i świeży składnik. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zainstalowanie grilla i serwowanie z niego różnego rodzaju mięs i warzyw. 

[banner id=”5993″]

Wieczór z chmielem

Lato to długie, ciepłe wieczory w ogródku przy piwie! W naszym menu nie może zabraknąć kilkunastu rodzajów piwa z rzemieślniczych browarów. Goście coraz chętniej doceniają smak piwa z małych, regionalnych browarów. Lokale, które chcą na okres letni więcej zainwestować, mogą rozpocząć produkcję piwa z własnego browaru.

Letnie menu nowocześnie

Nowe, letnie menu może być zupełnie inaczej pokazane klientowi. Wydrukowane na świeżych, lekkich kartkach lub na szarym papierze. Do zachęty gości przydadzą się potykacze. Menu może też zostać zaprezentowane na tablecie w systemie POSbistro – będzie świeżo, ale też nowocześnie. Dodatkowo przyda się dopisek z ilością kalorii w koktajlach i deserach, a także możliwych alergenach.

[banner id=”5787″]

Gdy wszystko już w menu będzie zgodne z wizją szefa kuchni, nie pozostaje nic innego jak ogłosić sezonowe nowości w naszych mediach społecznościowych i zaprosić gości do restauracji na ciepły, letni wieczór.

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *