Sprzedawaj jedzenie online własnymi kanałami – przez Facebooka lub stronę WWW

Nowe obostrzenia wprowadziły kolejny lockdown gastronomiczny – restauratorzy mogą sprzedawać swoje dania wyłącznie na wynos lub w dowozie, natomiast goście nie mogą spożywać posiłków w lokalach. Obecnie dobra komunikacja z klientami i kanały do sprzedaży online są na wagę złota!

Wykorzystaj to co masz, by zwiększyć sprzedaż

Cała branża gastronomiczna stawia sobie teraz pytania: jak przetrwać w czasie lockdownu, co zrobić by realizować więcej zamówień i jak czerpać z nich jak największe zyski?

Po pierwsze – nie poddawaj się!

Po drugie – wykorzystaj narzędzia, które masz pod ręką i zacznij używać ich jako swój własny kanał do sprzedaży przez internet. 

Postaw menu na swojej stronie WWW

Twój lokal ma swoją stronę internetową? Zacznij przez nią sprzedawać swoje dania! 

Umieść na stronie aktualne menu, przez które klienci będą mogli złożyć i opłacić zamówienie online. Wystarczy, że użyjesz naszej specjalnej wtyczki Virtual Menu.  Na stronie pojawi się zakładka z Twoim menu, które możesz w każdej chwili edytować. Dodatkowo zamówienia będą automatycznie wpadać do Twojego systemu POS, dzięki czemu łatwo i szybko je obsłużysz. 

Jak zacząć korzystać z Virtual Menu?

Sprawa jest bardzo prosta – wystarczy wkleić na stronę fragment kodu HTML, który Ci podamy, stworzyć menu, dodać zdjęcia i gotowe! Najlepiej, gdy przekażesz to zadanie swojemu informatykowi czy programiście, który obsługuje Twoją stronę internetową – wyślemy mu kompletny poradnik jak to zrobić.

Virtual Menu

Zbieraj zamówienia za pomocą profilu lokalu na Facebooku

Twój lokal ma profil na Facebooku? Czemu nie wykorzystać go do zwiększenia sprzedaży? W końcu jest to najlepsze miejsce do komunikowania się z klientami! Zamieszczaj linki do swojego menu w mediach społecznościowych i przekieruj swoich obserwatorów do miejsca, gdzie mogą złożyć zamówienie! Umożliwi Ci to nasze narzędzie Link Menu

Jak działa Link Menu?

Jeśli nie posiadasz własnej strony, udostępnimy Ci stronę w naszej domenie, na której umieścisz swoje menu. Damy Ci też specjalny link do tego menu, który możesz wkleić na Facebooka. Klienci, którzy obserwują profil Twojego lokalu będą mogli kliknąć w link i przejść na stronę, gdzie wygodnie złożą zamówienie i zrealizują płatność.

Jedyne co musisz zrobić, to udostępnić link np. w nowym poście i zachęcić fanów do zamawiania dań na wynos lub na dowóz! Na pewno masz swojego człowieka od social mediów, który potrafi zrobić szum i rozpromuje nowe kanały sprzedaży.

Utrzymuj kontakt ze swoimi klientami

Pokaż swoim gościom, że działasz dla nich i wskaż im sposoby, jak mogą wspierać działalność Twojego lokalu. Pamiętaj o informowaniu ich o tym, skąd mogą zamawiać Twoje dania. Jeśli Ty im tego nie powiesz, skąd mają to wiedzieć? Napisz na profilu restauracji, że w tym trudnym czasie zamówienia pozwalają Ci nadal funkcjonować. Zachęcaj do zamawiania przez Twoją stronę internetową lub przez link na Facebooku.

Jeśli chcesz się uniezależnić się od dużych portali, które pobierają znaczne prowizje i wykorzystać dostępne kanały, zapoznaj się z ofertą Virtual Menu.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *