Zwiększ liczbę zamówień – wykorzystaj do tego system POS!

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży w lokalu zrób dobry użytek z narzędzi, które masz pod ręką. System POS, nowe sposoby na sprzedaż online, Twoje profile w mediach społecznościowych – wykorzystaj je na maxa i zwiększ liczbę zamówień! 

Sprzedawaj online z głową!

To oczywiste, że powinieneś oferować swoje dania w Internecie, ale warto wziąć pod uwagę który kanał sprzedaży jest najbardziej opłacalny. Liczy się nie tylko wysokość prowizji, ale również czas, który twoi pracownicy muszą poświęcić na obsługę zamówienia. Jeśli każde zamówienie złożone przez portal trzeba osobno przepisać do systemu POS, tracisz na tym wiele czasu. 

Poszukaj rozwiązań, które pozwolą Ci sprzedawać online na dobrych warunkach i bez dodatkowej pracy. Sprawdź, czy producent Twojego oprogramowania POS ma coś w zanadrzu. 

Dla przykładu, klienci POSbistro mogą korzystać z systemu do zamówień online. Virtual Menu to wtyczka, która pozwala dodać na stronę internetową restauracji zakładkę z aktualnym menu. Osoby, które wejdą na stronę mogą złożyć i opłacić zamówienie online. 

Natomiast dla lokali, które nie posiadają własnej strony internetowej, POSbistro również przygotowało rozwiązanie. Lokale dostają swoją stronę wizytówkę, na której mogą umieścić menu, a także specjalny link do umieszczania w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz przemienić swoich obserwatorów w klientów, przekieruj ich z Facebooka do strony z menu, na której wygodnie złożą zamówienie.

Virtual Menu i Link Menu bazują na menu z systemu POSbistro, dlatego można je w dowolnej chwili aktualizować. Dodatkowo restauratorzy mogą wypłacać zgormadzone środki w dowolnej chwili.

Upewnij się u swojego dostawcy oprogramowania, jakie rozwiązania do zamówień online oferuje lub skorzystaj z naszej oferty dla osób, które nie są klientami POSbistro i w tani oraz prosty sposób uruchom u siebie zamówienia przez stronę lub z Facebooka.

New call-to-action

Zintegruj połączenia telefoniczne z POSem

Wielu Twoich klientów nadal zamawia “tradycyjnie”, czyli dzwoni bezpośrednio do lokalu? Takie zamówienia wprowadzają najwięcej tabaki, bo pracownik musi musi zanotować wszystkie informacje podane podczas rozmowy telefonicznej, a przy tym łatwo się pomylić.

Oprócz ryzyka błędu istnieje tutaj również ryzyko utraty zamówień – jeśli Twoim pracownikom odbieranie zamówienia zajmuje dużo czasu, przez co linia telefoniczna często jest zajęta, Twoi klienci mogą rezygnować ze składania zamówień, bo nie będą się mogli do Ciebie dodzwonić.

Rozwiązaniem, które pomoże Ci usprawnić obsługę zamówień telefonicznych jest np. aplikacja mobilna POScaller. Integruje ona smartfon z tabletem, na którym jest zainstalowany system POSbistro – dzięki temu przychodzące połączenie wyświetla się również na ekranie i pokazuje kelnerowi dane teleadresowe klienta. Pracownik od razu wprowadza zamówienie do systemu POS, a następnie paroma kliknięciami przesyła je na kuchnię. 

Pamiętaj, że oszczędność czasu to więcej zamówień, które obsłużysz, a więcej zamówień to więcej zysku!

New call-to-action

Szybka dostawa – najważniejsza sprawa dla klienta

Masz własnych kierowców, ale nie jesteś zadowolony ze swoich dostaw? Planowanie tras, przekazywanie zamówień kurierom, rozliczenia na koniec dnia sprawiają trudność Twojej załodze? Daj kierowcom aplikację, która pomoże im w codziennej pracy. 

POSdriver to aplikacja dla dostawców jedzenia, zintegrowana z POSbistro. Pozwala przesyłać szczegóły zamówienia prosto na smartfon kierowcy, takie jak pozycje na rachunku, forma płatności, numer do adresata i jego adres (który trafia prosto do nawigacji!). POSdriver ułatwia dobre zarządzanie czasem kierowców i tworzenie optymalnych tras, szczególnie przy obsługiwaniu sieci lokali. Aplikację docenią także kelnerzy, którzy z łatwością rozliczą kuriera pod koniec dnia.

Klienci, którzy będą usatysfakcjonowani dostawą, chętniej zamówią jeszcze raz, bo będą mieć w pamięci, że jedzenie dotarło szybko i na czas.

Dowiedz się więcej o POSdriver

Wykorzystaj dane, jakie zbierasz!

System POS daje Ci duże możliwości do optymalizacji działań – spójrz w swoje raporty i zastanów się:

  • w które godziny lub dni spływa najwięcej zamówień? Czy w lokalu przebywa wtedy wystarczająca liczba pracowników? 
  • czy znasz preferencje swoich klientów? Które dania są wybierane najczęściej, a jakie najrzadziej? Dokładnie przeanalizuj swoje menu, również pod kątem dowozów i tego jak dania utrzymują swoją jakość w opakowaniach.
  • monitoruj efektywność załogi i wprowadź system motywujący do zwiększania sprzedaży.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *