Światowe dni młodzieży – wielkie wyzwanie dla krakowskiej gastronomii!

Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży pozostaje nam zerwanie zaledwie jeszcze kilku kartek w kalendarzu. Gorący klimat przygotowań, nieubłaganie unosi się nad całym miastem. Mieszkańcy wymieniają się informacjami na temat organizacji ruchu, pracownicy pakują walizki, aby rozpocząć urlopowe szaleństwo z dala od zatłoczonego miasta, a przedsiębiorcy martwią się, czy wystarczy im asortymentu. Największe wyzwanie czeka jednak głównie gastronomów, którzy mają zamiar wykarmić wszystkich przybyłych pielgrzymów

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział niedawno, że spodziewa się około 800 – 900 tysięcy pielgrzymów. Organizatorzy szacują jednak, że ta liczba może wynieść od miliona w górę. Trudno jest oszacować ilu pielgrzymów tak naprawdę odwiedzi Kraków i jego okolice podczas ŚDM. Jak donosi lokalny dziennik Gazeta Krakowska, do tej pory zarejestrowało się – około 600 tysięcy osób, a około 250 tysięcy z nich zakupiło pakiet pielgrzyma.

[banner id=”5424″]

Co to oznacza dla lokalnej gastronomii?

Uroczystości Światowych Dni Młodzieży będą się obywały w podkrakowskich Brzegach, natomiast nieunikniony jest wzmożony ruch pielgrzymów w samym Krakowie. Jak więc na tą sytuację powinna się przygotować lokalna gastronomia? Otóż organizatorzy ŚDM wraz z Caritasem Archidiecezji Krakowskiej rozwiązali problem związany z wyżywieniem poprzez zorganizowanie specjalnej waluty na czas trwania wydarzenia w postaci talonów pielgrzyma. Talony można otrzymać właśnie poprzez zakup wspomnianych już pakietów i według oficjalnego komunikatu na oficjalnej stronie komitetu, dzielą się one na:

TALON 10 o wartości 10.00 zł brutto (min. 525 kcal), za który przysługuje pielgrzymowi jeden ciepły posiłek lub zestaw suchego prowiantu.

TALON 15 o wartości 15.00 zł brutto (min. 790 kcal), za który przysługuje pielgrzymowi jeden ciepły posiłek.

Talony można również  łączyć, co będzie gwarancją otrzymania przez pielgrzyma posiłku dwudaniowego.

W Krakowie łącznie znajdzie się 17 głównych stref z wyżywieniem rekomendowanym przez organizatorów ŚDM. Dodatkowo kościół podpisał umowy z lokalnymi restauracjami, stołówkami oraz firmami spożywczymi, które gwarantują  tym drugim współudział w wydawaniu posiłków i honorowaniu talonów. Saportować zaplecze gastronomiczne będą lokale m.in. z Zakopanego, Oświęcimia, Niepołomic czy Wadowic.

Przy okazji uroczystości przygotowano również specjalną wersję aplikacji mobilnej DirectBistro, która umożliwia pielgrzymom wyszukanie stref gastronomicznych oraz rekomendowanych restauracji względem ich lokalizacji. Jak to działa? Dzięki funkcji mapy, aplikacja najpierw wskaże akredytowane punkty gastronomiczne, znajdujące się najbliżej obecnego położenia pielgrzyma, a następnie poprowadzi go w wybrane miejsce (funkcja ta będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Android) Oprócz funkcji nawigacji, aplikacja zapewnia również podgląd aktualnego menu, zdjęć potraw oraz szczegółowych opisów. Ciekawostką będzie również zakładka: Promocje, która wskaże najbardziej atrakcyjne dla pielgrzymów oferty.

Aplikacja DirectBistro działa w czasie rzeczywistym, więc wszelkie wprowadzane w menu zmiany, będą na bieżąco aktualizowane na ekranie telefonu. Ta funkcja daje gwarancję, że przeglądając menu w wybranej lokalizacji, pielgrzym będzie miał pewność, że znajdzie tam właśnie ten posiłek który wcześniej wybrał.

Aplikacja została dostosowana do potrzeb ŚDM dzięki życzliwości firmy POSbistro

Więcej o DirectBistro SDM /Caritas Menu można znaleźć tutaj

Autor: Izabela Głód,

Źródło: directbistro.com, posbistro.com

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *