Technologiczne trendy w gastronomii na 2017 rok! [Część druga]

Niedawno opisywaliśmy dla Was trendy na 2017 rok, a w nich m.in. technologie, które usprawniają obsługę i kontrolę w lokalu gastronomicznym – czytaj tutaj. Dziś skupimy się bardziej na tym, czego w nadchodzącym roku oczekiwać będą sami klienci lokali gastronomicznych. 

Zamawianie jedzenia Online

Chcąc zarobić więcej, musisz być bardzo sprawny w internecie. Nawet jeśli nie świadczysz usług dowozu, wiedz, że coraz bardziej popularne formy zamówień internetowych to pre-order, czyli zamówienie posiłku na konkretną godzinę w lokalu lub na wynos, czyli osobisty odbiór zamówienia, również w wyznaczonym czasie. Klienci nie lubią czekać, zwłaszcza kiedy mają mnóstwo innych spraw na głowie, dlatego coraz częściej decydują się zamówić posiłek na wyznaczoną porę, tak aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Najnowszym narzędziem które umożliwia tego typu rozwiązanie jest aplikacja DirectBistro, która pomaga:

  • znaleźć lokal w najbliższej okolicy, 
  • przejrzeć menu, ceny, opisy dań,
  • zamówić z opcją: dostawa, na wynos lub pre order.

Aplikacja jest zintegrowana z systemem sprzedażowym POSbistro dlatego nie ma mowy o ręcznym przepisywaniu zamówień do systemu. Wszystko dzieje się automatycznie przy minimalnym nakładzie Twojej pracy. Z ciekawostek, aplikacja ta, pomogła znaleźć drogę do punktów żywnościowych tysiącom pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj jej twórcy proponują to rozwiązanie wszystkim restauratorom w Polsce. Przeczytaj więcej.

[banner id=”5424″]

Lojalność on-line


Wynagradzasz lojalnych klientów? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas o tym pomyśleć. Systemy lojalnościowe pozwalają znacznie podnieść zyski ze sprzedaży, a także wykreować markę restauracji jako wiarygodnej i przyjacielskiej. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań informatycznych, które pomagają zdigitalizować proces lojalnościowy. Z pozycji restauratora, bardzo wygodnym narzędziem może okazać się moduł systemu sprzedażowego POSbistro: Systemy lojalnościowe, który pomaga zarządzać całym procesem lojalnościowym z poziomu jednej aplikacji. Pisaliśmy już o tym tutaj.

Sprawny marketing

Mawiają, że reklama jest dźwignią handlu – staraj się i Ty docierać do większej liczby osób za pomocą dobrze przemyślanej kampanii marketingowej. Obecnie istnieje mnóstwo sposobów na to aby przy niewielkich nakładach finansowych zachęcić ludzi do odwiedzenia Twojego lokalu. Tutaj bardzo użyteczne mogą okazać się wszelkie kanały społecznościowe. Reklamy w social mediach możesz targetować w najróżniejszy sposób – względem lokalizacji, wieku, czy zainteresowań odbiorców. Modele rozliczeń pozwalają Ci na płacenie za przejście do witryny, zapis na wydarzenie, czy liczbę odsłon. Dowolność jest naprawdę wielka. Nie trzeba też wynajmować, profesjonalnych grafików, czy programistów aby stworzyć banery, czy landing page. Obecnie istnieje do tego dużo użytecznych, często darmowych narzędzi on-line, jak np. canva.com (tutaj stworzysz profesjonalne grafiki), landingi.pl (tutaj sam możesz zbudować prostą stronę internetową wraz formularzem). Działaj! 

Oby i ten rok był dla Ciebie pasmem sukcesów!
[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *