Urban wedding, czyli modny zarobek dla restauratorów

Urban wedding, czyli “miejskie wesele ” to nowy trend, polegający na organizowaniu przyjęcia weselnego w centrum miasta – co ciekawe – trend ten z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

 

Miejscy restauratorzy widać doskonale wyczuli niszę na rynku związaną z poszukiwaniem przez przyszłych nowożeńców alternatywy dla tradycyjnego, wiejskiego wesela. Okazało się, że jest spora grupa osób, u której myśl o zabawie w pociąg, oczepinach czy niesfornych zaczepkach wodzireja wywołuje uczucie zniesmaczenia. Pragną Oni ten najważniejszy dzień w życiu zorganizować w otoczeniu dla siebie komfortowym oraz przyjaznym. Przyjęcia te wymagają zazwyczaj większego zaangażowania zarówno od strony pary, jak i właścicieli lokalu. Wszelkie atrakcje takie jak zabawy, oczepiny czy przyśpiewki zostają zazwyczaj ograniczone, zmodyfikowane lub zupełnie się z nich rezygnuje. Jeśli chodzi o muzykę, tutaj prym wiodą raczej profesjonalni DJ’je. Nierzadko zdarza się również, że weselom nadaje się pewną tematyczność, na przykład z lat 80. lub w stylu hawajskim. Chodzi o to aby nie powielać tradycji, tylko stworzyć coś kreatywnego, niepowtarzalnego.

 

“W krakowskim Browarze Lubicz organizowaliśmy tego rodzaju uroczystości, stąd wiem, że zwolennikami tego trendu są ludzie młodzi, którzy mają własną kreatywną wizję i szukają nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych schematów.”  – mówi Kamil Słowik, Event Manager Browaru Lubicz na portalu krakow.naszemiasto.pl

 

[banner id=”5424″]

Wesele w mieście ma również inne, bardzo praktyczne cechy, chodzi m.in. o komunikację oraz nocleg. Domy weselne, zazwyczaj mają zbyt mało pokoi aby pomieścić wszystkich gości, w mieście ten problem znika, ponieważ hoteli jest zdecydowanie więcej. Zamawiając kwatery dla większej liczby osób możemy również liczyć na atrakcyjniejsze ceny. Kolejną sprawą przemawiającą na korzyść urban wedding jest kwestia transportu. W mieście dojazd z kościoła do restauracji jest mniej kłopotliwy, niż w przypadku dotarcia do wsi oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów. W mieście możemy również liczyć na wypożyczenie karety konnej lub inne atrakcje.
Wybór miejsca imprezy zależy już od preferencji samych zakochanych. Może to być miejsce, w którym się poznali, lub z którym wiążą jakieś miłe wspomnienia. Czy byliście już kiedyś na takim weselu, lub sami planujecie stworzyć podobne wydarzenie?

Autor: Izabela Głód

Źródła: http://krakow.naszemiasto.pl, imprezyfirmowe.info,

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *