Wypromuj swoje menu online! Pomysły + przykładowe wpisy na social media

Obecnie nie da się już prowadzić lokalu bez możliwości zamówień przez internet. Jest to najczęstsza metoda zamawiania posiłków przez klientów, a to oznacza, że musisz oferować taką opcję, jeśli chcesz zajmować istotne miejsce na lokalnym rynku gastronomicznym. Jeśli chcesz zachęcić klientów do swojej oferty, podpowiadamy jak to zrobić!

Utrzymuj kontakt z obserwatorami

Profil Twojego lokalu w mediach społecznościowych ma teraz szczególne znaczenie! To miejsce, w którym klienci będą szukać informacji czy nadal funkcjonujecie, jak wygląda menu i jakie są możliwe sposoby złożenia zamówienia.

Klienci nie będą wiedzieć skąd zamawiać, jeśli sam ich o tym nie poinformujesz! W każdym wpisie wspominaj o platformach, na których prowadzisz sprzedaż, szczególnie o tych, które przynoszą Ci największy zysk. Możesz też stworzyć post z informacjami o dostępnych sposobach zamawiania, a przy opcjach zaznaczyć „Przypnij na górze strony”. Dzięki temu zawsze będzie wyświetlał się jako pierwszy. Banner profilu to także dobre miejsce, by wymienić strony, przez które można zamówić Twoje dania.

Koniecznie publikuj regularne posty, by utrzymywać kontakt z fanami i być na bieżąco – sam wiesz, że teraz wszystko tak szybko się zmienia. Zachęcaj do zamawiania Twoich dań, dziel się ciekawostkami z życia lokalu i odsyłaj do miejsc, gdzie można złożyć zamówienie. Świetnie sprawdzi się do tego narzędzie Link Menu od POSbistro. Dzięki niemu umieścisz np. na Facebooku bezpośredni link do menu, a obserwatorzy Twojego profilu będą mogli wygodnie złożyć zamówienie. 

Przykładowy post mógłby wyglądać tak:

Drodzy klienci!

Choć nie możecie odwiedzić nas na miejscu, zachęcamy do składania zamówień online! Nadal działamy i robimy wszystko, by przetrwać ten trudny czas dla gastronomii.

Nasze menu jest dostępne w zakładce “Menu” i pod poniższym linkiem: [naszadomena.pl/twoje-menu-online]

Dziękujemy za wszystkie zamówienia i okazane wsparcie ♥

Dzięki temu możemy nadal funkcjonować i przygotowywać dla Was pyszne jedzenie!

Miłego dnia 😉

New call-to-action

Sprzedawaj pod własną marką

Twój lokal ma własną stronę internetową? Wykorzystaj ją do zbierania zamówień! Dzięki sprzedawaniu pod własnym szyldem, Twoja marka zapisze się w pamięci klientów i będą kojarzyć dobre jedzenie z konkretnym lokalem, a nie np. portalem zrzeszającym restauracje.

Jeśli chcesz w prosty sposób uruchomić zamawianie przez swoją stronę wykorzystaj wtyczkę Virtual Menu, która pozwoli Ci umieścić na niej aktualne menu. Będziesz mógł w każdej chwili samodzielnie zaktualizować ofertę i wypłacać zebrane środki za zrealizowane zamówienia.

New call-to-action

Przyciągaj klientów specjalnymi ofertami i programem lojalnościowym

Klienci gastronomii chętnie korzystają ze zniżek, rabatów i programów lojalnościowych. Działa tu tzw. reguła wzajemności – Ty dasz klientowi coś ekstra, a w zamian on będzie czuł się zobowiązany Ci się odwdzięczyć, np. zamówić ponownie, zostawić większy napiwek, dodać pozytywną opinię lub polecić Twój lokal znajomym. 

Akcje promocyjne są także świetnym pomysłem na pozyskanie nowych klientów. Rabat czy specjalna oferta powodują, że łatwiej im zdecydować się na zamówienie u Ciebie – wyczuwają więcej korzyści z takiego zamówienia. Jeśli Twoje dania im posmakują, możesz liczyć na to, że te osoby wrócą do Ciebie i ponownie wybiorą sobie coś  z menu.

Jeśli oferujesz coś wyjątkowego koniecznie poinformuj o tym swoich obserwatorów w mediach społecznościowych. Jak pisaliśmy wcześniej, profil lokalu to świetne miejsce do komunikowania się z klientami. Wybierając system do zamówień online sprawdź czy oferuje system lojalnościowy, a jeśli tak, zachęcaj do dołączenia do niego i zbierania punktów!

Jeśli chcesz porównać oferty portali do zamawiania jedzenia, pobierz nasz nowy bezpłatny materiał: Kalkulator prowizji i dostaw. To a arkusz kalkulacyjny, z którym obliczysz koszty prowadzenia sprzedaży za pomocą serwisów zbierających oferty wielu restauracji i porównasz je pod względem dostępnych funkcji.

Więcej na temat naszego kalkulatora znajdziesz tutaj: Kalkulator prowizji za zamówienia – porównaj oferty i oblicz koszt.

Sprawdź szczegóły


Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *