Najczęstsze pytania o system POSbistro – FAQ

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania na temat POSbistro i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. Jeśli interesuje Cię nasze oprogramowanie dla gastronomii, koniecznie przeczytaj ten wpis! 

POSbistro to mobilne oprogramowanie dla gastronomii, które w połączeniu z drukarką fiskalną online stanowi w pełni funkcjonalne urządzenie fiskalne, umożliwiające prowadzenie ewidencji sprzedaży. Dodatkowo pozwala kontrolować sprzedaż, magazyn oraz pracę personelu, a także tworzyć raporty i automatyczne listy zakupów. Z nami usprawnisz obsługę, otworzysz własny kanał do zamówień online, zaplanujesz trasę dla kuriera i szybciej obsłużysz zamówienia online.

Czy POSbistro oferuje możliwość sprzedaży online?

Tak i to na wiele sposobów.

Nasza usługa Virtual Menu pozwala na umieszczenie na stronie www restauracji menu, przez które klient może złożyć i opłacić zamówienie. Dzięki temu lokal może sprzedawać dania przez swoją stronę internetową, czyli pod własnym szyldem.

Dla lokali, które nie mają własnej strony internetowej POSbistro ma inne rozwiązanie – oferuje stronę, na której lokal może umieścić swoje menu i prowadzić przez nią sprzedaż. Dodatkowo restaurator dostaje bezpośredni link do menu, który można umieścić np. na fanpage lokalu na Facebooku i zaprosić klientów do zamawiania online.

POSbistro posiada również własną platformę do zamawiania jedzenia – DirectBistro. Jej użytkownicy mogą zamawiać za pomocą przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej, do pobrania w sklepie Google Play i App Store.

Wszystkie te rozwiązania są zintegrowane z systemem POSbistro, dzięki czemu zamówienia od razu lądują w aplikacji sprzedażowej; nie trzeba ich “przeklepywać” do tabletu. Znacząco usprawnia to pracę obsługi, a integracja pozwala na modyfikację menu w dowolnej chwili. Dodatkowo oferują programy lojalnościowe, a restaurator może w dowolnej chwili wypłacić zgromadzone środki.

Na jakim systemie operacyjnym działa POSbistro?

POSbistro działa na urządzeniach z systemem Android, czyli np. tabletach i smartfonach. Można z nim połączyć ekran KDS, czyli system monitorów kuchennych do wyświetlania zamówień w realizacji.

Aplikacje dodatkowe można obsługiwać na:

POSowner (aplikacja dla właściciela) – Android i iOS.

POSdriver (aplikacja dla dostawców) – Android,

POScaller (obsługa zamówień telefonicznych) – Android.

Do Panelu Administracyjnego logujemy się przez przeglądarkę internetową. 

Jaki sprzęt jest potrzebny do obsługi POSbistro?

Oprogramowanie sprzedażowe POSbistro działa na urządzeniach z systemem Android (rekomendujemy tablety i smartfony firmy Samsung). By usprawnić komunikację z kuchnią w lokalu można wykorzystać drukarkę bonową lub ekran KDS. 

Do obsługi Panelu Administracyjnego wystarczy komputer i przeglądarka internetowa (rekomendujemy Chrome).

POSbistro można połączyć z drukarką fiskalną online, by drukować paragony fiskalne.

Jeśli w lokalu do fiskalizacji paragonów używa się kasy fiskalnej online, może ona zostać zintegrowana z POSbistro, ale nie musi. 

Poniżej zamieszczamy listę rekomendowanego sprzętu, w pełni kompatybilnego z systemem POSbistro:

Rekomendowany sprzęt

Czy tablet należy zakupić za pośrednictwem POSbistro?

Nie jest to konieczne – można wykorzystać sprzęt, który się posiada lub zakupić go w elektromarkecie czy u dystrybutora. Ten temat najlepiej poruszyć podczas prezentacji, wtedy nasi doradcy sprawdzą czy posiadany sprzęt jest kompatybilny z aplikacją POSbistro. 

Przy zakupie sprzętu można skorzystać z naszego pośrednictwa – wtedy ma się pewność, że zakupione urządzenie jest odpowiednie do obsługi naszego systemu.

Czy jest możliwość zakupu sprzętu w formie leasingu?

Tak. Podczas prezentacji doradca pobierze odpowiednie dane firmy, dzięki czemu wyśle zapytanie leasingowe i przygotuje symulację leasingową. Odpowiedź powinna nadejść w ciągu 24h. 

Czym różni się kasa fiskalna od drukarki fiskalnej?

Kasa fiskalna jest urządzeniem fiskalnym służącym do fiskalizacji sprzedaży. Nie posiada tak rozbudowanych funkcji do zarządzania gastronomią, jakie ma system POS, ale prosty program do sprzedaży.  

Drukarka fiskalna wraz z systemem POS może pełnić rolę sprzętu do fiskalizacji sprzedaży. W zależności od producenta systemu POS łączy się z tabletem, ekranem lub komputerem. Służy do wydruku paragonów, ale może być wykorzystywana również do drukowania bonów przekazywanych na kuchnię. 

Urządzenia online – zarówno drukarka jak i kasa – są podłączone do sieci i na bieżąco przesyłają dane sprzedażowe do Centralnego Repozytorium Kas, a tym samym spełniają wymogi dotyczące fiskalizacji sprzedaży, które wejdą w życie 1 stycznia 2021 roku

Czy posiadamy “serwis” naszego oprogramowania?

System POSbistro ma formę aplikacji. Dzięki temu nasze wsparcie techniczne, może rozwiązać wszelkie problemy zdalnie. Pomoc techniczna dostępna jest 7 dni w tygodniu i obejmuje ją nasz abonament. 

Czy POS sprawdzi się w małym lokalu/czy jest potrzebny? 

Jak najbardziej. Wśród naszych klientów mamy zarówno małe kawiarnie, lodziarnie, jak i foodtrucki. Oferta dobierana jest indywidualnie na prezentacji, z nastawieniem na potrzeby danego lokalu. Kontrola kosztów, raporty, ewidencja sprzedaży, szybsza komunikacja, unikanie pomyłek – to funkcje przydatne w każdej gastronomii 🙂

“Czy będę mógł przenieść swoje dane z obecnego systemu, jeśli zakupię POSbistro?”

Wszystko zależy od formatu danych. Doradca po konsultacji z restauratorem prześle przykładowy plik do działu IT celem analizy technicznych możliwości importu formatu pliku do systemu POSbistro.

Jak wyglądają opłaty za korzystanie z systemu?

Korzystanie z systemu POSbistro jest oparte na opłatach w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego. W przypadku przerw w funkcjonowaniu lokalu możliwe jest czasowe zamknięcie lokalizacji przy utrzymaniu danych.

Na jaki czas jest podpisywania umowa?

Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Najczęstsze pytania o system POSbistro – FAQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *