Zaktualizowana lista powiatów z 13.08 i nowe wytyczne dla gastronomii

Dzisiaj Resort Zdrowia podał do wiadomości zaktualizowaną listę powiatów z podziałem na czerwone i żółte strefy. Natomiast 11 sierpnia na stronie gov.pl pojawiły się informacje na temat zmian niektórych wytycznych dla gastronomii w związku z pandemią covid-19.

Zaktualizowana mapa Polski prezentuje się następująco:

Jak czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia dodatkowe obostrzeniami w powiatach żółtych i czerwonych będą obowiązywać od 14 sierpnia. 

Przypominamy, że w powiatach “czerwonych” i “żółtych” lokale gastronomiczne powinny przestrzegać ograniczenia liczby gości do 1 osoby na 4 metry kwadratowe. Natomiast organizatorzy wesel w powiatach “żółtych” mogą zaprosić na uroczystość maksymalnie 100 osób (nie licząc obsługi), a w powiatach “czerwonych” maksymalnie 50 osób (nie licząc obsługi).

Kolejnymi interesującymi informacjami dla właścicieli lokali gastronomicznych są uaktualnione wytyczne dla gastronomii, które pojawiły się 11 sierpnia na portalu gov.pl. Poniżej prezentujemy fragment tabeli dostępnej na stronie gov.pl, pokazującej zmiany redakcyjne w wytycznych dla branży gastronomicznej, które zostały wprowadzone 11 sierpnia 2020 roku.

Obejmują one głównie zmniejszenie odległości stolików w restauracji, a także zmniejszenie dystansu osób stojących w kolejce i osób podejrzanych o zakażenie, oczekujących na transport.

 

Lp. Opublikowano dnia Jak było Jak jest
9. 11.08.2020 Utrzymanie 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, poprzez zastosowanie widocznych wskazówek (np. naklejki na podłodze lub stojące znaki). Utrzymanie 1.5-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, poprzez zastosowanie widocznych wskazówek (np. naklejki na podłodze lub stojące znaki).
10. 11.08.2020 Odległość między blatami stolików (od ich brzegów) powinna wynosić min. 2 m, zaś 1 m w przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum 1 m (ponad blat stolika). Odległość między blatami stolików (od ich brzegów) powinna wynosić min. 1.5 m, zaś 1 m w przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum 1 m (ponad blat stolika).
11. 11.08.2020 W przypadku, gdy nie ma możliwości dedykowania pomieszczenia dla osoby podejrzanej o zakażenie, należy wydzielić miejsce, w  którym osoba ta bezpiecznie poczeka na transport w odległości min 2 m od pozostałych osób. W przypadku, gdy nie ma możliwości dedykowania pomieszczenia dla osoby podejrzanej o zakażenie, należy wydzielić miejsce w  którym osoba ta bezpiecznie poczeka na transport w odległości min 1.5 m  od pozostałych osób.

 

Więcej informacji na temat nowych wytycznych wprowadzonych przez rząd znajdziesz w naszym wpisie: Od soboty zaostrzone restrykcje w 19 powiatach – zobacz czy dotyczą również Ciebie.Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *