Zrób zdjęcie obiadu, wrzuć na Instagram lub Facebooka i nakarm głodne dzieci!

Ludzie uwielbiają dzielić się swoim życiem w social mediach. Zdjęcia potraw, które jedzą w barach czy restauracjach wrzucają do sieci równie często, jak swoje własne. Twórcy Feedie postanowili wykorzystać ten fenomen. Stworzyli darmową aplikację, za pomocą której zdjęcia udostępnionych posiłków zyskują dodatkową wartość.

Po pierwsze restauracja, w której klient robi zdjęcia przy użyciu Feedie, przekazuje pieniądze na Lunchbox Fund – czyli organizację dostarczającą posiłki dzieciom w Afryce Południowej. Jak to działa? Od każdego zamówienia restauracja odlicza 25 centów (co w przeliczeniu wystarcza na przygotowanie obiadu dla jednego, głodnego malucha).

Korzyści czerpie również restauracja, ponieważ ma szansę na szeroką reklamę w social mediach. Im więcej zdjęć potraw udostępnią ich klienci, tym większy mają zasięg – czyli szansę na dotarcie do potencjalnych klientów.

BLOG POSbistro - Feedie

Kolejną zaletą Feedie jest darmowy foto-edytor. Posiada kolorowe filtry, które sprawiają, że zdjęcia udostępnionych przez nią potraw wyróżniają się na tle pozostałych. A o to przede wszystkim w mediach społecznościowych chodzi – by zamieszczane treści były jedyne w swoim rodzaju.

Aby przekazywać pieniądze na posiłki dla najmłodszych, restauracja musi być zarejestrowana na  wethefeedies.com. Póki co, działa to głównie w USA, ale mamy nadzieję, że wkrótce Feedie będzie można używać na całym świecie. Jest to możliwe, bo do korzystania z aplikacji zachęcają takie autorytety kulinarne jak m.in. Jamie Olivier.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.wethefeedies.com/

 

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *