5 zalet zarządzania siecią lokali online!

Zarządzanie siecią lokali lub franczyz nie należy do zadań łatwych. Przedstawiamy sposób na to jak oszczędzić czas i zachować pełną kontrolę nad biznesem, nawet bez odwiedzania osobiście poszczególnych punktów! 

Trzymanie ręki na pulsie to najlepsza metoda, by być na bieżąco z tym jak radzi sobie nasz lokal. Jednak mając pod sobą kilka punktów lub sieć gastronomiczną, właściciel musi dzielić swoją uwagę między wiele lokalizacji, co z kolei pochłania dużo czasu. Wraz z rozwojem biznesu staje się to niemożliwe do zrealizowania. 

Na szczęście istnieją narzędzia, które wspomagają kontrolowanie biznesu i w klarowny sposób prezentują dane. System POSbistro pozwala zebrać w jednym panelu administracyjnym informacje z wszystkich lokali z sieci. Umożliwia również zarządzanie globalnym menu i magazynem. Natomiast aplikacja mobilna dla właścicieli POSowner pozwoli ci przejrzeć aktualne dane sprzedażowe w każdym miejscu i czasie. Będziesz jedynie potrzebował połączenia internetowego, by mieć dostęp do bieżących danych. Zobacz jakie zalety ma to rozwiązanie.

Szybka reakcja na zmiany lub problemy

Łatwiej ci zauważyć problemy lub znaczące zmiany, które wystąpią w danej lokalizacji i odpowiednio szybko na nie zareagować. Może to być np. nagły spadek obrotów w danym dniu, małe zainteresowanie nowym menu, duże straty określonego towaru. Pozwoli ci to szybko wychwytywać trendy, ale również podjąć właściwe działania, które mogą uratować dany punkt przed upadkiem.

New call-to-action

Zarządzanie magazynem

Podgląd stanów magazynowych pozwala ci rozsądnie zarządzać zakupionym towarem. W sytuacji awaryjnej, gdy w jednym lokalu zabraknie ważnego składnika, możesz sprawdzić w której lokalizacji jest go pod dostatkiem i go dostarczyć. Globalny magazyn i globalne menu to bardzo przydatne funkcje systemu POS, dzięki którym szybko wprowadzisz zmiany i będziesz miał kontrolę nad stanami magazynowymi.

Porównywanie lokalizacji

Możesz porównywać wyniki poszczególnych lokali, biorąc pod uwagę np. obrót, najchętniej zamawiane dania, zaangażowanie pracowników. To pozwoli ci wyłonić najlepiej radzące sobie lokale, ale też skupić się na słabszych lokalach i postarać się wynieść je na wyższy poziom. Dzięki przeglądowi do danych z wszystkich lokalizacji widzisz specyfikę każdego z nich. Na obroty może wpływać okolica – np. bliskość plaży lub odkrytego basenu może się łączyć z większym popytem na zimne napoje – ale też dostępność konkurencji czy infrastruktura, np. biurowce. Porównywanie ze sobą lokalizacji pozwoli ci lepiej zrozumieć co się w nich najlepiej sprzedaje i jakie są preferencje ich klientów. Dzięki temu w przyszłości lepiej dopasujesz menu, czy sposób obsługi w tym miejscu. 

New call-to-action

Testowanie nowych rozwiązań i pozycji w menu

Wprowadzając innowacje do swojego biznesu możesz testować je najpierw w jednym lokalu, a jeśli dobrze się przyjmą, wprowadzić je do kolejnych. Przykładem może być nowe, eksperymentalne menu lub nowy rodzaj organizacji pracy. Zobacz jak radzi sobie z nim lokal i czy jego obroty wzrosły lub są znacząco wyższe od innych. Jeśli ta zmiana nie przyniosła dobrego efektu, możesz ją sobie odpuścić i nie wprowadzać jej w kolejnych punktach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mobilnych systemów wykorzystanych w gastronomii? Przeczytaj nasz wpis: Automatyzacja w sieci gastronomicznej – rewolucja w kuchni i poza nią

Kontrola nad dostawami

Zamówienia online to obecnie “must-have” każdej restauracji, co dobitnie pokazał czas ograniczenia sprzedaży w lokalach gastronomicznych. Jeśli chcesz być pewny, że dowóz jedzenia jest dla ciebie opłacalny kontroluj liczbę zamówień, czas dostawy i zyski, jakie generujesz tym kanałem sprzedaży. 

Jeśli twoi kierowcy korzystają z aplikacji POSdriver, która usprawnia obsługę dowozów, to masz dostęp szczegółowych raportów dotyczących dostaw. Tym samym zyskujesz podgląd w podsumowanie płatności, liczbę rachunków oraz liczbę kursów. Dodatkowo każdy kierowca może wygenerować i przeanalizować własny raport sprzedażowy, co znacząco usprawnia rozliczenie się w lokalu. Jeśli jeden kierowca obsługuje kilka lokali może wygenerować raport dla każdego z nich osobno.

Dostęp do danych w czasie rzeczywistym znacząco ułatwi Ci pracę i pozwoli analizować wyniki sieci za pomocą przejrzystych raportów, które możesz dostosować do własnych preferencji. Mobilna aplikacja na smartfon sprawia, że wszystkie dane masz zawsze pod ręką i na odległość – nie musisz regularnie odwiedzać każdego punktu. Nie ważne czy przebywasz w domu, czy na wakacjach, wystarczy że sięgniesz do kieszeni, by skontrolować co się dzieje.

Pobierz kalkulator FC

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

2 thoughts on “5 zalet zarządzania siecią lokali online!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *