Automatyczne listy zakupów w gastronomii – jak ułatwić sobie pracę?

Jesteś menedżerem w lokalu gastronomicznym? Zdarzyło Ci się kiedyś, że w codziennej tabace zapomniałeś o złożeniu zamówienia i musiałeś robić awaryjne zakupy? Możesz uniknąć takich sytuacji kryzysowych i oszczędzić sobie stresu dzięki pomocy nowoczesnej technologii. Obecnie systemy POS mają wiele funkcjonalności, które znacznie usprawniają pracę menedżerów i pozwalają panować nad stanami magazynowymi bez większego wysiłku.

Gospodarka magazynowa restauracji

Kontrola magazynu to jedna z najważniejszych funkcji systemu POS dla lokali, które chcą zwiększać zyski. Minimalizowanie strat towaru, analizowanie najlepiej sprzedających się produktów, dostęp do aktualnych stanów magazynowych i wygodne generowanie automatycznej listy zakupów to główne zalety prowadzenia magazynu w restauracji. Optymalizację kosztów w lokalu wspomagają również raporty, które można do własnych potrzeb i śledzić najistotniejsze statystyki lokalu.

New call-to-action

Automatyzacja zakupów

Tworzenie list zakupów to dużo pracy, przy której trzeba bardzo uważać, żeby nie popełnić błędu. Do tego dochodzi ciągłe sprawdzanie ilości towaru. Nie chcesz przecież potem tłumaczyć klientom, że nie wydasz im zamówionego dania, bo zabrakło składników do jego przygotowania. 

Nie musisz ryzykować pomyłek i tracić cennego czasu na wydzwanianie do każdego z Twoich dostawców. Na pomoc przychodzi automatyzacja listy zakupów. Systemy POS pozwalają obecnie na automatyzację całego procesu zakupów w restauracji. Nie tylko pomagają Ci na bieżąco kontrolować ceny produktów, ale automatycznie tworzą dokładne listy zakupowe, które potem możesz wysłać do dostawców prosto z systemu. Dzięki temu zamawiasz dokładnie to, czego najbardziej potrzebujesz. Co więcej, systemy trzymają kontrolę nad stanami minimalnymi i datami ważności, dzięki czemu możesz zareagować na czas i uzupełnić braki. 

Automatyczne listy zakupów w systemie POS

Zapomnij o niespokojnych weekendach, pełnych oczekiwania na potwierdzenie zamówienia przez dostawców. System POSbistro daje możliwość skorzystania z automatycznej wysyłki zamówień, a Ty dostajesz potwierdzenie, że zamówienie wyszło z systemu. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzić czas, ale nie będziesz się już martwić, że czegoś Ci zabraknie. 

Świetną opcją jest możliwość stworzenia szablonu zamówienia. Warto używać tego rozwiązania, kiedy od konkretnego dostawcy zamawiasz ciągle ten sam zestaw produktów, w określonych ilościach. Sprawi to, że składanie zamówienia będzie jeszcze szybsze, bo nie będziesz musiał za każdym razem wpisywać tych samych pozycji. Zyskujesz także pewność, że nie popełnisz błędu i nie wyślesz niewłaściwego produktu do złego dostawcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o profesjonalnych narzędziach dla restauratora? Pobierz darmowe demo systemu POSbistro i testuj samodzielnie przez 14 dni!

New call-to-action

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 66 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *