System POS dla lodziarni – funkcje, które pomogą Ci prowadzić dobrze zorganizowany biznes

Profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii to nie tylko narzędzie do rejestracji sprzedaży. Dobry system POS pozwala znacząco uporządkować i ułatwić pracę lokalom różnego typu, w tym lodziarniom. Zobacz jak POSbistro może pomóc Ci prowadzić własny biznes.

Przejrzysty system sprzedaży

W lodziarniach króluje właściwie jeden produkt, ale o różnych smakach i wariantach. Podstawą są lody, a na drugim planie sposób ich podania (na miejscu, w wafelku lub kubeczku) i dodatki (np. posypki, polewy, owoce). Ten specyficzny rodzaj menu można w prosty sposób skonfigurować w systemie POSbistro, dzięki czemu obsługa będzie szybko i sprawnie realizować kolejne zamówienia. A w lecie kolejki chętnych po lody bywają bardzo długie!

Po odpowiednim uzupełnieniu menu, osoba na stanowisku sprzedażowym będzie miała do wyboru typ podania lodów, czyli np. gałkowe w wafelku, a następnie liczbę gałek i ich smak. 

System POS pomaga wyeliminować błędy w przypadku, gdy ceny porcji/gałek rosną nieproporcjonalnie, np. jedna porcja kosztuje 4 zł, dwie porcje 7 zł, a trzy porcje 9 zł. Wystarczy odpowiednio skonfigurować menu, żeby odpowiednie ceny automatycznie wyliczały się na podstawie ilości zakupionych gałek. 

Oczywiście do zamówienia można dodać płatne lub bezpłatne dodatki, jak posypki czy polew,y które również pokazują się obsłudze na ekranie tabletu lub smartfona. 

Aktualizacja stanów magazynowych

Prowadzenie sprzedaży za pomocą systemu POS umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej i automatyczne rozchodowanie odpowiednich surowców podczas sprzedaży. Sprzedaż lodów, czyli pozycji z menu, który jest powiązany z utworzonymi składowymi/recepturami, automatycznie zmniejsza dostępną ilość surowca na magazynie. Przykładowo, na jedną porcję lodów o smaku truskawkowym z magazynu będzie rozchodowane 0,08kg bazy lodowej truskawka. 

Kontrola nad dostępnymi produktami jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku punktów gastronomicznych, w których jest mało pozycji w menu i które mogą szybko zostać wykupione. Aktualne dane na temat stanów magazynowych pozwalają szybko zareagować, gdy czegoś zabraknie i dowieźć np. porcję lodów w określonym smaku. Dodatkowo POSbistro pozwala na automatyczne tworzenie list zakupów, co znacząco oszczędza czas właściciela lokalu, jak i pracowników. 

New call-to-action

Zarządzanie siecią lodziarni

Lodziarnie to taki koncept gastronomiczny, który można łatwo wdrożyć w nowych lokalizacjach lub stworzyć z nich franczyzę. Jednak zarządzanie siecią i kontrolowanie kilku lub kilkunastu punktów to niełatwe zadanie. Ale od czego mamy nowe technologie i sprytne rozwiązania? Jeśli chcesz trzymać puls na tym, co dzieje się we wszystkich lokalizacjach, to POSbistro jest dla Ciebie – pozwala z poziomu Panelu Administracyjnego mieć dostęp do każdego wprowadzonego do systemu punktu gastronomicznego. Dodatkowo aplikacja POSowner – dostępna przy każdym pakiecie – pozwala Ci sprawdzać aktualne dane na własnym smartfonie. Będziesz zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej sieci. Więcej o nowoczesnym zarządzaniu przeczytasz tu: 5 zalet zarządzania siecią lokali online!

Nasz system pos oferuje również możliwość tworzenia spersonalizowanych raportów. Dostosuj je do własnych upodobań i śledź zmienne, które najbardziej Cię interesują. Sprawdź jakie są kluczowe raporty, które generować, prowadząc lodziarnie: Lodziarnia. Co i jak raportować, aby biznes dobrze działał?

Program lojalnościowy w lodziarni

Lodziarnie to biznes sezonowy, który może bardzo dużo zyskać na programie lojalnościowym. Klienci będą jeszcze chętniej kupować Twoje lody, jeśli będą mogli w przyszłości liczyć na odebranie darmowej porcji lub zniżki na kolejne zamówienie. Ten prosty system powoduje, że klient jest jeszcze bardziej zadowolony z usługi, a Twoja marka pozytywnie zapisuje się w jego pamięci. O sposobach na to, jak przywiązać do siebie klientów, przeczytasz tutaj: Lojalny klient sieci gastronomicznej – jak go pozyskać?

POSbistro oferuje możliwość stworzenia własnego programu lojalnościowego. Możesz też dołączyć swoją lodziarnię do aplikacji Kekemeke, która pozwala użytkownikom na wirtualne zbieranie pieczątek z wielu lokali i odbieranie nagród.

Jeśli chcesz sprawdzić jak działa POSbistro w praktyce, zachęcamy do pobrania darmowego demo. Pozwoli Ci ono zapoznać się z naszym POSem i zobaczyć, czy to coś dla Ciebie 🙂

New Call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 164 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *