Jak niskim kosztem uruchomić zamówienia online w restauracji?

Ponad 4 miliony zamówień zostało zrealizowanych w 2016 roku przez znany serwis Pyszne.pl. Klienci doceniają prostotę i szybkość zamawiania posiłków przez kilka kliknięć na komputerze, czy smartfonie. I to jest zdecydowanie trend kosnsumencki, któremu trzeba sprostać chcąc utrzmać się na rynku.

Niestety nie zawsze współpraca z ogromnym portalem, jak Pyszne.pl, PizzaPortal czy UberEats okazuje się dobrym rozwiązaniem. Jednym z głównych powodów jest wysoka prowizja – w niektórych przypadkach sięga nawet do kilkudziesięciu procent od wartości zamówień w dostawie. Dlatego wielu restauratorów nie decyduje się na wprowadzenie zamówień online. Mimo że są świadomi korzyści, jakie z tego płyną – nie mogą sobie na to pozwolić. Czy istnieje zatem jakiś inny sposób na zaistnienie w sieci zamówień online bez płacenia prowizji pośrednikom? Owszem! Podsyłamy kilka pomysłów. 

Aplikacja do zamówień online

Zacznijmy od DirectBistro. Ta aplikacja daje możliwość znalezienia lokalu gastronomicznego i to w najbliższej odległości. Wszystko dzięki funkcji mapy, która dodatkowo pomaga klientom dotrzeć do celu. Użytkownicy przeglądają menu oraz ceny. Dodatkowo aplikacja umożliwia wybór zamówienia online:

  • z dowozem;
  • na wynos;
  • pre-order.

Ponadto, będąc w lokalu, klient może przeglądać menu w aplikacji i złożyć przez nią zamówienie. Może również zarezerwować stolik na określoną godzinę.

New call-to-action

No dobrze, ale w jaki sposób aplikacja obsługuje zamówienia online?

Płatność online

Aplikacja jest obsługiwana przez serwis Przelewy24.pl, co umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online. Co więcej, DirectBistro jest w pełni zintegrowane z aplikacją sprzedażową POSbistro, dzięki czemu nie trzeba już osobno wprowadzać zamówień do systemu, bo wpadają tam automatycznie.

Informacje o płatnościach również zapisują się automatycznie w POSbistro, co jest sporym ułatwieniem, bo każda transakcja może odbyć się praktycznie bezgotówkowo. A co z prowizją?

Zamówienia online bez prowizji

Producent aplikacji DirectBistro nie pobiera prowizji za sprzedaż wygenerowaną w serwisie. Rozlicza się natomiast ze swoimi klientami w formie niskiego, comiesięcznego abonamentu. Jeżeli posiadamy już system POSbistro, to świetnie, bo aplikacja do zamówień online jest z nim zintegrowana. Każde zamówienie złożone przez DirectBistro pojawia się na tablecie sprzedażowym, zatem nie ma konieczności wprowadzania go do innego systemu, albo co gorsza – zapisywania na kartce. Obie aplikacje można kupić w jednym pakiecie abonamentowym.

Wraz z rosnącym trendem tworzenia spersonalizowanych rozwiązań mobilnych dla marek gastronomicznych, również DirectBistro jest dostępne w wersji White-label. Oznacza to, że za niewielką opłatą, możemy stworzyć własną aplkacje z logiem naszej restauracji.

New call-to-action

Integracja z UpMenu

Prawie każda restauracja posiada kilka źródeł zamówień (bieżące, telefoniczne, online). Jeżeli każde zamówienie z osobna wbijamy na kasę fiskalną, to nic dziwnego, że dochodzi do częstych pomyłek. A przy tym więcej pracy i stresu.

Jeżeli jesteś użytkownikiem UpMenu (serwis do tworzenia własnej strony z zamówieniami online) to idealnie! POSbistro jest z nim zintegrowane. Oznacza to, że każde, złożone na Twojej stronie zamówienie automatycznie pojawi się na tablecie sprzedażowym. Proste i wygodne rozwiązanie, aby wszystko mieć w jednym miejscu. A o tym, jak polubiliśmy się z UpMenu przeczytacie tutaj.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś właścicielem lokalu i chciałbyś wdrożyć obsługę zamówień online, ale obawiasz się wysokich prowizji i uzależnienia od dużego portalu, spróbuj wykorzystać tańsze rozwiązania. Jest to dobry punkt wyjścia, aby rozpocząć przygodę z działalnością online. Zobaczysz, z czym to się je i jak sobie radzisz. Jeśli zaplanujesz dobrą strategię na pewno wszystko pójdzie dobrze! Korzystając z DirectBistro możesz być o to spokojny. Wystarczy, że podasz użytkownikom jak najwięcej informacji o Twoim lokalu, zrobisz przejrzyste menu, dodasz atrakcyjne zdjęcia posiłków, a z czasem klientów będzie przybywać. A o powracających klientów możesz specjalnie dbać, ponieważ aplikacja DirectBistro premiuje aktywnych klientów poprzez dedykowany system lojalnościowy.

To jak? Próbujemy?
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *