Jak niskim kosztem uruchomić zamówienia online w restauracji?

Ponad 4 miliony zamówień zostało zrealizowanych w 2016 roku przez znany serwis Pyszne.pl. Klienci doceniają prostotę i szybkość zamawiania posiłków przez kilka kliknięć na komputerze, czy smartfonie. I to jest zdecydowanie trend kosnsumencki, któremu trzeba sprostać chcąc utrzmać się na rynku.

Niestety nie zawsze współpraca z ogromnym portalem, jak Pyszne.pl, PizzaPortal czy UberEats okazuje się dobrym rozwiązaniem. Jednym z głównych powodów jest wysoka prowizja – w niektórych przypadkach sięga nawet do kilkudziesięciu procent od wartości zamówień w dostawie. Dlatego wielu restauratorów nie decyduje się na wprowadzenie zamówień online. Mimo że są świadomi korzyści, jakie z tego płyną – nie mogą sobie na to pozwolić. Czy istnieje zatem jakiś inny sposób na zaistnienie w sieci zamówień online bez płacenia prowizji pośrednikom? Owszem! Podsyłamy kilka pomysłów. 

Aplikacja do zamówień online

Zacznijmy od DirectBistro. Ta aplikacja daje możliwość znalezienia lokalu gastronomicznego i to w najbliższej odległości. Wszystko dzięki funkcji mapy, która dodatkowo pomaga klientom dotrzeć do celu. Użytkownicy przeglądają menu oraz ceny. Dodatkowo aplikacja umożliwia wybór zamówienia online:

  • z dowozem;
  • na wynos;
  • pre-order.

Ponadto, będąc w lokalu, klient może przeglądać menu w aplikacji i złożyć przez nią zamówienie. Może również zarezerwować stolik na określoną godzinę.

New call-to-action

No dobrze, ale w jaki sposób aplikacja obsługuje zamówienia online?

Płatność online

Aplikacja jest obsługiwana przez serwis Przelewy24.pl, co umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online. Co więcej, DirectBistro jest w pełni zintegrowane z aplikacją sprzedażową POSbistro, dzięki czemu nie trzeba już osobno wprowadzać zamówień do systemu, bo wpadają tam automatycznie.

Informacje o płatnościach również zapisują się automatycznie w POSbistro, co jest sporym ułatwieniem, bo każda transakcja może odbyć się praktycznie bezgotówkowo. A co z prowizją?

Zamówienia online bez prowizji

Producent aplikacji DirectBistro nie pobiera prowizji za sprzedaż wygenerowaną w serwisie. Rozlicza się natomiast ze swoimi klientami w formie niskiego, comiesięcznego abonamentu. Jeżeli posiadamy już system POSbistro, to świetnie, bo aplikacja do zamówień online jest z nim zintegrowana. Każde zamówienie złożone przez DirectBistro pojawia się na tablecie sprzedażowym, zatem nie ma konieczności wprowadzania go do innego systemu, albo co gorsza – zapisywania na kartce. Obie aplikacje można kupić w jednym pakiecie abonamentowym.

Wraz z rosnącym trendem tworzenia spersonalizowanych rozwiązań mobilnych dla marek gastronomicznych, również DirectBistro jest dostępne w wersji White-label. Oznacza to, że za niewielką opłatą, możemy stworzyć własną aplkacje z logiem naszej restauracji.

New call-to-action

Integracja z UpMenu

Prawie każda restauracja posiada kilka źródeł zamówień (bieżące, telefoniczne, online). Jeżeli każde zamówienie z osobna wbijamy na kasę fiskalną, to nic dziwnego, że dochodzi do częstych pomyłek. A przy tym więcej pracy i stresu.

Jeżeli jesteś użytkownikiem UpMenu (serwis do tworzenia własnej strony z zamówieniami online) to idealnie! POSbistro jest z nim zintegrowane. Oznacza to, że każde, złożone na Twojej stronie zamówienie automatycznie pojawi się na tablecie sprzedażowym. Proste i wygodne rozwiązanie, aby wszystko mieć w jednym miejscu. A o tym, jak polubiliśmy się z UpMenu przeczytacie tutaj.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś właścicielem lokalu i chciałbyś wdrożyć obsługę zamówień online, ale obawiasz się wysokich prowizji i uzależnienia od dużego portalu, spróbuj wykorzystać tańsze rozwiązania. Jest to dobry punkt wyjścia, aby rozpocząć przygodę z działalnością online. Zobaczysz, z czym to się je i jak sobie radzisz. Jeśli zaplanujesz dobrą strategię na pewno wszystko pójdzie dobrze! Korzystając z DirectBistro możesz być o to spokojny. Wystarczy, że podasz użytkownikom jak najwięcej informacji o Twoim lokalu, zrobisz przejrzyste menu, dodasz atrakcyjne zdjęcia posiłków, a z czasem klientów będzie przybywać. A o powracających klientów możesz specjalnie dbać, ponieważ aplikacja DirectBistro premiuje aktywnych klientów poprzez dedykowany system lojalnościowy.

To jak? Próbujemy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *