POSbistro i UpMenu, czyli integracja od pierwszego wejrzenia!

Wraz z aktualizacją naszego oprogramowania do wersji 2.0 przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek dla naszych klientów. Dziś przedstawiamy kolejną z nich, czyli integrację z systemem do zamówień jedzenia online UpMenu.

Przechodzenie od słuchawki do internetu, to coraz mocniej zauważalny trend wśród klientów decydujących się na zakupy z dostawą do domu. Coraz częściej zamiast dzwonić, wolimy zamówić jedzenie online. Ba! Aż 30% z nas robi to średnio 2-3 razy w miesiącu! Prognozy zachowań konsumentów w Polsce wskazują jednoznacznie na wzrost popularności tego rozwiązania w najbliższych latach. Jak zatem właściciel restauracji powinien się na to przygotować?

Są lokale gastronomiczne, w których właściciele nawet nie myślą o rozpoczęciu sprzedaży z online, ponieważ natłok pracy i niekończąca się liczba klientów wystarczająco zajmują pracownikom czas. Jest to jednak wyjątkowo elitarna i mała grupa. Większość lokali gastronomicznych sprzedaje swoje produkty z dostawą, na wynos czy pre-order, ponieważ generują dzięki temu zdecydowanie większe zyski. Spływające zamówienia zazwyczaj odbiera się przez telefon lub w panelu jakiegoś pośredniczącego w sprzedaży portalu. Problem w tym, że portale te, w zamian za wypozycjonowanie lokalu oraz udostępnienie całej infrastruktury związanej z elektronicznym menu czy płatnościami online, pobierają niemałą prowizję.

Oczywiście, każdy restaurator chciałby posiadać własną stronę internetową, poprzez którą można byłoby dokonywać zakupu, a przy tym nie dzielić się z nikim zyskami. Do tego jednak przydałby się sprawny marketing, oraz system do wysyłki e-maili czy smsów, a to wszystko spięte bazą danych i innymi rzeczami, do których restaurator może nie mieć ani głowy, ani czasu. Ponadto takie rozwiązania zazwyczaj srogo kosztują i jednych na nie stać, innych niestety nie. Na rozwiązanie tego problemu wpadła firma UpMenu czyli kolejny gracz na rynku zamówień online w gastronomii. Jaka jest ich oferta i dlaczego lider oprogramowania sprzedażowego na tablety, czyli firma POSbistro zdecydowała się na integrację właśnie z nimi? Wyjaśniamy.

UpMenu oferuje swoim klientom całą infrastrukturę związaną z zamawianiem jedzenia online. Firma świadczy usługę polegającą na integracji już istniejącej strony www lokalu z elektronicznym menu oraz systemem płatności. Daje również możliwość podpięcia rozwiązania do fanpage’u lokalu na Facebooku. Ponadto UpMenu oferuje stworzenie strony www według przygotowanych szablonów, dostosowywanych pod konkretną restaurację. Co warte dodania, całość jest w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych, stąd klienci przeglądający stronę na smartfonie będą mogli bezpośrednio złożyć zamówienie.

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

Wszystkimi procesami zarządza się z poziomu panelu administracyjnego, tam też wpadają wszystkie zamówienia. Z reguły, po odebraniu takiego zamówienia jest ono realizowane, a następnie wprowadzane do systemu lub wbijane na kasę fiskalną. Bywa jednak, że czas zaoszczędzony na przyjęciu zamówienia (bo dzieje się to w 100% po stronie klienta), jest szybko zaabsorbowany przez żmudne wklepywanie zamówień do systemu. A gdyby tak, ten proces również pominąć?

Odpowiedzią na to pytanie jest właśnie tytułowa integracja systemu POSbistro i UpMenu. Od teraz każde zamówienie, składane za pośrednictwem systemu UpMenu trafia bezpośrednio do systemu sprzedażowego POSbistro. Pojawia się ono w zakładce “online” oraz dodatkowo wyświetla się notyfikacja w komunikatorze. Kasjer może zdecydować, czy przyjmuje zamówienie, czy też nie, a informacja o odrzuceniu lub przyjęciu zamówienia jest przesyłana natychmiastowo do systemu UpMenu.

UpMenu i POSbistro

 

UpMenu & POSbistro 2

 

Co więcej, jeśli klient wyznaczył sobie strefy dostaw oraz przypisał do nich odpowiednie kwoty, to w POSbistro będą one automatycznie naliczane do rachunku. Genialne, prawda?

New Call-to-action

Oczywiście wszelkie sprzedane w ten sposób produkty automatycznie zejdą z magazynu tak samo jak produkty sprzedawane w lokalu. A wszystko to, właściciel lub manager lokalu może kontrolować w czasie rzeczywistym z każdego miejsca na ziemi i o każdej porze.

To co? Chyba trochę ułatwiliśmy Wam sprawę?

Od tego w końcu jesteśmy 🙂

Czytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

Jeśli jeszcze nie korzystasz z rozwiązania POSbistro i UpMenu, czas najwyższy abyś przetestował je w swoim lokalu. Napisz do nas, a udostępnimy ci demo na 14 dni zupełnie za darmo! Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji

POSbistro system dla gastronomii na tablety

2 thoughts on “POSbistro i UpMenu, czyli integracja od pierwszego wejrzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *