Jak zorganizować Andrzejki w gastronomii – porady dla restauratorów

Już wkrótce Andrzejki! Dawniej dzień przeznaczony dla niezamężnych dziewcząt, dziś doskonała okazja do hucznej zabawy. Jeśli myślisz o zorganizowaniu imprezy andrzejkowej w swoim lokalu, musisz pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Mamy na to kilka sprawdzonych pomysłów!

Historia Andrzejek w skrócie

Dawniej Andrzejki służyły głównie jako rozrywka dla niezamężnych dziewcząt, które za pomocą wróżb i rytuałów próbowały odgadnąć, kim będzie ich przyszły mąż. Wierzono, że przyszłość przepowiadają duchy, które schodzą tego dnia na ziemię. Wróżby traktowano bardzo poważnie. Z czasem Andrzejki stały się zabawą dla dużych grup osób, zazwyczaj powiązane są z wyprawieniem hucznej imprezy.

Przejdź do biblioteki

Andrzejkowe menu

Andrzejki kojarzą się z huczną zabawą, ale przecież nie ma udanej imprezy bez dobrego jedzenia! Listopad to ostatni moment, by wykorzystać świeże jesienne warzywa sezonowe. 

Warto więc przygotować dania z dyni czy kalafiora lub z dodatkiem charakterystycznych dla tej pory roku grzybów. Ważne, by dania była niebanalne i najlepiej rozgrzewające. Pamiętaj także o tym, że Andrzejki służyły niegdyś do tego, by wywróżyć sobie miłość, więc może warto postawić na dania z dodatkiem afrodyzjaków? 

Magiczny klimat

Skoro Andrzejki kojarzą się z magią, warto zadbać o to, by było ją czuć także w wystroju lokalu. Zadbaj o to, by w dekoracjach nie brakowało świec lub świec ledowych, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo w trakcie imprezy. Warto zorganizować dla gości kącik do robienia zdjęć, z ciekawymi dodatkami i ozdobami. Dzięki oznaczeniom na ich social mediach, Twój lokal zyska darmową promocję! Dobrym pomysłem będzie również przygotowanie dla gości małych niespodzianek. Możesz na przykład poukładać na każdym miejscu jakiś drobiazg, który będzie stanowił wróżbę na przyszłość – np. jeśli ktoś wylosuje cukierka, będzie miał słodkie i radosne życie.

Sprawdź szczegóły

Andrzejkowe atrakcje

Nie ma imprezy bez dobrej muzyki! Możesz na ten dzień wynająć zespół, dj’a lub po prostu stworzyć ciekawą playlistę. W tym dniu nie możesz jednak zapomnieć o wróżbach i czarach!

Jeśli masz na to budżet, warto zaprosić do lokalu iluzjonistę lub aktorkę, która przebierze się za wróżkę i będzie przepowiadać przyszłość klientom. Podstawą zabaw jest wróżenie z wosku przez dziurkę od klucza! Najczęściej spotykane wróżby to także wróżenie z butów czy wycinanie obierków z jabłka. Przygotuj kilka stanowisk z tego typu zabawami, które może poprowadzić Twój personel.

Marketing

Organizując imprezę andrzejkową, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej promocji wydarzenia! Poinformuj o nim swoich klientów w social mediach, ale zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem, by mieli czas na zaplanowanie tego dnia. Warto także skorzystać z tradycyjnych metod i na tydzień przed Andrzejkami wydrukować ulotki, które możesz rozdawać gościom przy okazji składania zamówień.

Sprawdź pakiet naszych darmowych materiałów, który pomoże Ci zorganizować niezapomnianą imprezę Andrzejkową! 👇

New call-to-action

Magda Okaz

Na co dzień łączę doświadczenie zdobyte w pracy w gastronomii oraz w marketingu, by tworzyć kreatywne treści internetowe dla restauratorów. Poprzez komunikację w mediach społecznościowych podpowiadam, jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by zarządzanie biznesem było proste i wygodne. W wolnym czasie zagłębiam się w świat historii true crime i psychologii.

Magda Okaz has 70 posts and counting. See all posts by Magda Okaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *