JPK w POSbistro! Czyli jak szybko wygenerować plik do Urzędu Skarbowego

Jak powszechnie wiadomo, od stycznia 2018 roku polskie mikroprzedsiębiorstwa są zobligowane do dostarczania danych podatkowych do Urzędu Skarbowego w formie pliku JPK. Podobnie jak każda zmiana, również i ta budzi spore obawy oraz kontrowersje, jednak w tym wypadku, zupełnie niesłuszne… o ile w lokalu znajduje się POSbistro :)!

JPK czyli Jednolity Plik Kontrolny ( z ang. Standard Audit File-Tax – SAF-T) to w uproszczeniu zbiór danych o operacjach gospodarczych przedsiębiorstwa za dany okres. Od nowego roku każdy mikroprzedsiębiorca w Polsce będzie zobligowany do przesyłania go w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego. Plik taki może być generowany bezpośrednio z systemu sprzedażowego, z którego dane przedsiębiorstwo korzysta, dlatego bardzo ważnym elementem jest odpowiedni dobór oprogramowania już na starcie biznesu, lub wymiana obecnego na lepszy, posiadający funkcję eksportu pliku JPK.

Z danych GUS wynika, że w 2016 roku w Polsce działało aż 2mln 4tys mikroprzedsiębiorstw. Zostały one jako ostatnie zobligowane do przesyłania danych elektronicznych w formie pliku JPK. Zarówno duże jak i średnie oraz małe przedsiębiorstwa już od pewnego czasu w ten sposób działają, stąd owa zmiana, nie powinna być dużym zaskoczeniem.

Jak szybko wygenerować JPK?

Jak już wspomnieliśmy, nie każdy system posiada funkcję generowania pliku JPK, dlatego warto rozważyć zakup bądź wymianę oprogramowania sprzedażowego, na takie, które posiada tę funkcję ma. Jednym z obecnie najlepszych rozwiązań na rynku gastronomicznym, jest mobilne oprogramowanie POSbistro. Oprócz wielu przydatnych funkcji do zarządzania biznesem gastronomicznym, posiada również możliwość wygenerowania i eksportu pliku JPK. POSbistro tworzy taki dokument na podstawie danych sprzedażowych oraz dostaw czyli kosztów. Wszelkie dane magazynowo-sprzedażowe w ustandaryzowanym układzie, automatycznie trafiają do takiego pliku.

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

Kilka klików i już

Wygenerowanie takiego pliku w POSbistro zajmuje zaledwie kilka chwil. Aby to zrobić, wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, wybrać format, kliknąć przycisk “Pobierz” i gotowe! Zanim jednak do tego przystąpimy, należy wcześniej poprawnie uzupełnić dane do faktur w Panelu Administracyjnym oraz wpisać tam kod Urzędu Skarbowego oraz Regon. Tak skonfigurowane ustawienia, pozwolą nam na swobodne i szybkie pobieranie pliku każdego miesiąca.

JPK

Aby przetestować działanie systemu POSbistro zachęcamy do pobrania darmowej wersji demonstracyjnej lub umówienie spotkania online z naszym konsultantem. Można to zrobić tutaj.

Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawnia i przyspiesza proces rozliczenia z Urzędem Skarbowym wielu przedsiębiorcom. Dzięki wykorzystaniu POSbistro, przedsiębiorcy oszczędzają również koszty związane z zakupem dodatkowego oprogramowania lub usług biura rachunkowego.

POSbistro to system sprzedażowy, który oprócz podstawowych funkcji mocno stawia na kwestie zarządzania i kontroli, stąd daje możliwość m.in.:

  • rozliczenia godzin pracowników

  • zarządzania magazynem

  • zdalnej kontroli sprzedaży

  • generowania raportów i statystyk

  • zdalnego zarządzania menu i cenami w lokalu

  • i wiele, wiele więcej.

Więcej o podatkach w gastronomii tutaj

Chcesz wiedzieć więcej na temat POSbistro? Przeczytaj również: Czym wyróżnia się POSbistro? Czyli podstawy, które powinieneś znać zanim kupisz system

POSbistro system dla gastronomii na tablety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *