KFC rozdaje darmowe klawiatury Bluetooth

Sieć KFC postanowiła zrezygnować z papierowych mat, które zwykle były układane na tacy przed podaniem posiłku. W ich miejsce wprowadzili genialny gadżet – cienką jak papier klawiaturę Bluetooth.

Skąd pomysł?

Właściciele KFC zauważyli, że większość ich klientów podczas konsumowania kurczaków korzysta ze swojego telefonu i niestety brudzi przy tym ekrany. Postanowili więc wprowadzić coś, co pozwoli ich klientom jeść ze smakiem, ale jednocześnie nie pozostawiać tłustych śladów na ekranie telefonu.

[banner id=”5424″]

Jak to działa?

Aby skorzystać z tej klawiatury należy zdjąć z tacy jedzenie a następnie ją włączyć. Klawiatura połączy się z naszym telefonem za pomocą Bluetooth. Przy użyciu klawiatury można pisać smsy czy umieszczać statusy na Twitterze bez pozostawiania tłustych odcisków palców na ekranie naszego telefonu.

Interaktywne maty są rozdawane zupełnie za darmo, więc po skonsumowaniu posiłku można takie urządzenie zabrać ze sobą do domu. Klawiatura KFC jest cienka jak papier (ma jedyne 0,4 mm), więc można ją swobodnie zwinąć i schować do kieszeni. Co więcej, sprzęt posiada również opcję ładowania, więc posłuży nam do wielokrotnego użytku. Jedynym minusem klawiatury może być wątpliwa trwałość. Nie zostało bowiem udowodnione, czy po wielokrotnym umyciu urządzenie będzie działało bez zarzutów, ale w sytuacji, gdy jest ono darmowe, nie ma to chyba większego znaczenia.

Gdzie będzie można je dostać?

Ciężko powiedzieć, ponieważ nie ma jeszcze jednoznacznego stanowiska KFC w tej sprawie. Póki co były rozdawane na otwarciu kilku restauracji w Niemczech. Co będzie dalej? Zobaczmy! Miejmy nadzieję, że już niedługo będą dostępne również w Polsce.

KFC – Tray Typer from This is for the jury on Vimeo.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

Źródło: http://www.pocket-lint.com/

[banner id=”5004″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *