Kontrola temperatury w lodówkach? Kolejny startup odpowiedzią na potrzeby restauratorów

Dobre wieści dla polskich gastronomów płyną z Francji. Już wkrótce na naszym rynku pojawi się startup oferujący zintegrowany system służący utrzymaniu i kontrolowaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach przechowujących żywność i nie tylko.

 

Blulog, bo tak nazwa się ten system, ma na celu ułatwić przedsiębiorcom, dostawcom, a docelowo również klientom sprawdzanie poziomu temperatury w konkretnych miejscach (lodówki, chłodnie). Aplikacja BluConsole będąca częścią całego procesu, zwalnia pracowników z obowiązku bieżącej kontroli i raportowania stanu temperatur w wybranych miejscach, dając pełen obraz sytuacji na ekranie smartfona. Dzięki małym elektronicznym elementom, umieszczanym w chłodni, lodówce czy samochodzie możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie zaszyfrowanych danych o stanie temperatury do bazy danych w chmurze obliczeniowej. Aktualne dane są widoczne w aplikacji, co w rezultacie pozwala śledzić je w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na ziemi.

[banner id=”5424″]

Na portalu startupinsider.pl możemy przeczytać wypowiedź jednego z przedstawicieli Blulog: Żywność czy lekarstwa są szczególnie wrażliwe na zmiany temperatury zarówno podczas produkcji, jak i transportu czy przechowywania. Aplikacja BluConsole informuje, wysyłając SMS-y czy e-maile, o wszelkich zmianach, zapisuje historię, a w efekcie pozwala zabezpieczyć produkty – Zbigniew Bigaj, założyciel marki Blulog, link do wypowiedzi

Aplikacja jest owocem pracy polskich i francuskich przedsiębiorców, którzy postanowili najpierw rozwinąć swój startup we Francji, gdzie od 2014 roku udało im się dostarczyć rozwiązanie do sieci detalicznych, hurtowni, restauracji, rolnictw czy firm logistycznych. Ogromny sukces poza granicami naszego kraju dodał twórcom rozwiązania odwagi aby spróbowali rozwinąć skrzydła również na rodzimym rynku. W chwili obecnej Blulog współpracuje już z kilkoma polskimi firmami m.in. z hurtowniami farmaceutycznymi oraz szpitalami. Wkrótce na pewno pojawi się również w branży gastronomicznej.

Kontrola prawidłowego magazynowania asortymentu może znacznie obniżyć koszty związane z jego uszkodzeniem, czy zepsuciem. Odpowiednia temperatura jest potrzebna dla utrzymania wysokiej jakości produktów dostarczanych naszym klientom, a także aby zachować bezpieczeństwo. Czasami zdarzają się sytuacje niezależne od nas, jak na przykład awaria prądu, zepsucie lodówki, czy po prostu błąd ludzki, które mogą doprowadzić do zepsucia i zmarnowania się towaru, a w najgorszym przypadku wyrządzenia nieumyślnej krzywdy naszym klientom. Takiej sytuacji zapewne nikt nie chce, dlatego też restauratorzy oraz stojący na straży sanepid zwracają szczególną uwagę na prowadzenie należytej ewidencji w tym zakresie. Teraz, okazuje się, że przychodzi nam z pomocą technologia, która pomoże zaoszczędzić czas, dając pewność, że wszystko jest pod kontrolą!

Kto skorzysta?

Źródło: blulog.eu, startupinsider.pl, natemat.pl,

Autor: Izabela Głód

[banner id=”5004″]


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *