Letni grill w restauracji

Zbliża się sezon letni i ulubiony sport Polaków, czyli… grillowanie! Sezon na kiełbaski na działce lub w ogrodzie rozpoczęty. A może pójść na niedzielne grillowanie do restauracji?

Kwiecień to początek sezonu na letnie ogródki w lokalach. Jeżeli tylko mamy możliwość, to warto postawić grill na zewnątrz i przyrządzać dla naszych gości potrawy z rusztu. Poniżej kilka prostych rad i inspiracji dotyczących grilla w ogródku.

[banner id=”5424″]

  1. Widoczne miejsce

Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu grilla. Grill w widocznym z daleka miejscu pozwoli na przyciągnięcie uwagi klienta. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać miejsce postawienia maszyny. Ciepło idące z grilla może przeszkadzać gościom i personelowi. Dobrze, żeby nasi kucharze i sprzedawcy mieli odpowiednio dużo miejsca, dzięki temu w godzinach szczytu obsługa pójdzie szybko i sprawnie.

 

Grill w restauracji źródło: filckr.com / autor: BartEvenson
Grill w restauracji, źródło: filckr.com / autor: BartEvenson

2. Pachnący dym

Warto przemyśleć kierunek wiatru, tak aby dym nie leciał na klientów. Pachnący dym wydobywający się spod rusztu zachęci odwiedzających, ale do czasu, aż nie stanie się uciążliwy.

Grill w restauracji źródło: pixabay.com/ autor: unsplash
Grill w restauracji źródło: pixabay.com/ autor: unsplash

3. Profesjonalna obsługa

Nie zostawiaj grilla bez nadzoru. Zawsze musi być przy nim obecny jeden pracownik. Najlepiej postawić na sprawdzoną i fachową obsługę, tak aby uniknąć sytuacji ze spaloną marynatą, kapiącym tłuszczem czy brudnym rusztem. Brzmi mało zachęcająco, a klient zwróci uwagę na szczegóły.

Grill w restauracji, filckr.com / autor: LeitizaBarbi
Grill w restauracji, filckr.com / autor: LeitizaBarbi

4. Oryginalne menu

Każdy lokal czy bar może postawić grilla i sprzedawać kiełbaski. Wyróżnij się serwowanymi potrawami! Możesz podawać amerykańskie steki, kuchnia BBQ z USA daje wiele możliwości, albo przyrządzać ryby, owoce morza czy potrawy z warzyw. Grill na swój ruszt przyjmie bardzo wiele.

 

Grill w restauracji, źródło: flickr.com/ autor: J. Annie Wang
Grill w restauracji, źródło: flickr.com/ autor: J. Annie Wang

 

5. Grillowana impreza

Niedzielne grillowanie w restauracji? Może plenerowa impreza z muzyką na żywo? Sposobów na przyciągnięcie klientów mamy wiele. Warto zorganizować kilka dodatkowych atrakcji związanych z letnim ogródkiem!

 

Grill w restauracji źródło: pixabay.com
Grill w restauracji źródło: pixabay.com

 

Przepis na grillowany sukces? Wystarczy dobra maszyna, fachowa obsługa i niebagatelne menu!

Autor: Anna Motyka

[banner id=”5004″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *