Największe grzechy popełniane przez klientów restauracji

Niezależnie od tego, czy często jadamy w restauracjach czy rzadko, należy wiedzieć jakie zachowania są tam mile widziane, a jakie absolutnie nietaktowne. Przygotowaliśmy listę błędów najczęściej popełnianych przez Polaków w restauracjach. Sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz któregoś z nich!

Wycieranie sztućców serwetką

Nie ma znaczenia, czy robimy to dyskretnie czy ostentacyjnie. Taki gest to zniewaga dla kelnerów i innych ludzi pracujących w obsłudze lokalu. Odwiedzając konkretną restaurację powinniśmy mieć zaufanie zarówno do kucharzy, kelnerów, jak i właścicieli. Jeśli nie spełnią naszych oczekiwań, w najgorszym wypadku, drugi raz tam już nie przyjdziemy. W sytuacji, gdy sztućce są niedomyte zawsze możemy zwrócić na to uwagę kelnerowi lub po prostu opuścić lokal.

Przynoszenie do knajpy swojego jedzenia

Nie dotyczy to matek z dziećmi, które przynoszą herbatki czy mleko. Mogą one wręcz poprosić kelnera o podgrzanie napojów dla maluszków i jest to jak najbardziej na miejscu.

Rzecz tyczy się osób, które przynoszą do restauracji różne przekąski zakupione w sklepie lub alkohol. Restaurację można przyrównać do domu, w którym gospodarzem jest właściciel knajpy, a domownikami kelnerzy i kucharze, którzy karmią gości. Jedzenie czy picie produktów wniesionych z zewnątrz to typowy brak dobrego wychowania, a nawet kradzież!

Zabieranie karty z bufetu

Podawanie karty gościom do stolika to element pracy każdego kelnera, za którą oczywiście jest rozliczany. Wysługując go w codziennych obowiązkach – nawet, jeśli mamy dobre intencje – pozbawiamy go satysfakcji z dobrze wykonanych zadań. Co więcej, może być negatywnie oceniany przez swojego szefa.

Pomaganie kelnerowi przy zbieraniu brudnych naczyń

Pozwólmy kelnerowi się nami zaopiekować – niech ma szansę się wykazać. To uczciwa, ciężka praca. Jeśli kelner wykona ją dobrze, będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w postaci premii czy napiwku.

Autor: Agnieszka Śliwińska

New call-to-action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *