Ciekawe przykłady na promocję lokalu gastronomicznego

Marketing w restauracji to jeden z ważniejszych elementów wpływających na powodzenie biznesu. Poznaj skuteczne sposoby na promocję lokalu i bądź o krok przed konkurencją. Dowiedz się, jak przyciągnąć uwagę konsumentów.

Spraw, by Twoi klienci Cię zapamiętali

Z roku na rok przybywa lokalów serwujących posiłki – Polacy coraz częściej jadają w restauracji, a to pozytywnie przekłada się na rozwój sektora gastronomicznego. Rozpowszechnienie się kultury jedzenia na mieście, stanowi największe wsparcie rozwoju branży gastronomicznej – tłumaczy Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex (Raport Rynek Gastronomiczny w Polsce 2017, str. 68). Jak jednak wyróżnić się na tle konkurencji? Temat ten warto przemyśleć już na etapie tworzenia biznesplanu. Zastanów się, do jakich klientów chcesz trafiać. Zadbaj o to, by Twój biznes był wyjątkowy.

Reklamą dla restauracji może być sam pomysł na lokal. Agnieszka Skupieńska, właścicielka strony tosieoplaca.pl, przedstawia nietypowe pomysły na punkt gastronomiczny. Wśród ciekawszych wymienia obiekty znajdujące się pod wodą lub serwujące posiłki po ciemku. Z kolei Karolina Krzynówek w serwisie gentlemanschoice.pl opisuje lokal w Chinach, w którym kelnerki przebrane są za pielęgniarki, a wystrój przypomina salę szpitalną. Jako interesujący przykład podaje również restaurację na platformie zawieszonej w powietrzu.

Zadbaj o reklamę, stwórz odpowiedni klimat

Znane z czasów PRL hasło „reklama dźwignią handlu”, nie traci na aktualności. Zmieniają się jednak nośniki marketingowe. Gdzie umieszczać reklamę restauracji? Właściciele coraz częściej promują się za pośrednictwem filmów video. Ciekawym przykładem jest opowiedzenie odbiorcom historii, która kryje się za powstaniem lokalu. Zobaczcie jak zrobił to właściciel kawiarni Via Caffe z Krakowa:

Warto pamiętać, że nawet najlepsze reklamy dla lokalu będą nieskuteczne, kiedy nie zadbasz o odpowiedni klimat. Obiekt gastronomiczny powinien przyciągać klientów. Aby osiągnąć założony cel, zwróć uwagę na sposób podawania dań, wystrój, a także dobrą obsługę. Więcej porad na temat marketingu w restauracji znajdziesz w naszym artykule.

One thought on “Ciekawe przykłady na promocję lokalu gastronomicznego

  • Na pewno warto poświęcić trochę czasu na zorganizowanie ciekawych promocji 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *