Ciekawe pomysły na marketing w restauracji

Nie podążaj utartymi schematami, jeżeli chcesz osiągnąć sukces w gastronomii. Zaskakuj swoich gości pomysłami, a nie będą mogli wytrzymać nawet tygodnia, aby nie odwiedzić Twojej restauracji.

Na marketing w restauracji składa się wiele czynników. Grunt to jednak dobre przygotowanie i sprawne wcielenie w życie pomysłów, jakie są w Twojej głowie. Wiemy, że czasem trudno wymyślić coś naprawdę oryginalnego i przyciągającego uwagę. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby, które sprawią, że o Twojej restauracji będzie głośno w mieście.

Każdy lubi świętować – wykorzystaj to

Nie musisz wyczekiwać wyjątkowych świąt, aby stworzyć w swojej restauracji wyjątkowe wydarzenie. Spraw, aby przynajmniej jeden dzień w miesiącu był niepowtarzalny dla Twoich gości. Stwórz dla swoich klientów wyjątkową okazję do świętowania. Może to być błahy powód: dzień emotikona (19 września), dzień spadającego liścia (23 września) czy dzień kotleta schabowego (7 listopad). Mogą to być wydarzenia związane z jedzeniem, ale też święta „społeczne”. W Internecie dużą furorę robią tego typu „nietypowe dni świąteczne”. Możesz znaleźć wiele kalendarzy, w których zapisane są ciekawe i nietypowe dni. Zainspiruj się nimi. Zorganizuj w ten dzień promocje dla klientów, wprowadź nowe elementy dekoracyjne, a ludzie wręcz pokochają Twój lokal. Będzie to najlepsza promocja restauracji, na jaką możesz się zdecydować.

Wspieraj różne inicjatywy

Dobrym sposobem na promocję lokalu jest wspieranie lokalnych wydarzeń. Chcąc budować swoją pozycję w danym mieście, musisz pokazywać, że jesteś gotowy np. zaproponować darmowy obiad dla osoby, która wygra w danym konkursie utworzonym przez organizatorów festynu. Pokaże to, że jesteś otwarty na różnego rodzaju inicjatywy i nie jest dla Ciebie problemem podarowanie czegoś za darmo. Pieniądze w końcu to nie wszystko. Przyjdą z czasem, gdy Twoja restauracja zyska dobrą sławę.

Zaspokajaj potrzeby, a nie sprzedawaj

Topowe restauracje dokładnie wiedzą, że klienci przychodzą do lokalu nie tylko po to, aby się najeść, ale przede wszystkim, aby dobrze się poczuć. Wpływ będzie miał na to odpowiedni wystrój restauracji (zależny od profilu, jaki przyjąłeś – nowoczesny, klasyczny, awangardowy), a także właściwy poziom obsługi (zadbaj, aby kelnerzy zawsze miło odnosili się do klientów i gościli ich w restauracji jak najlepiej). Nie bez znaczenia jest także sposób serwowania potraw. Podanie ich na pięknych talerzach z odpowiednią ozdobą samego dania sprawi, że klienci „najedzą się już oczami”, a to idealna droga do tego, aby stali się wielkimi fanami Twojego lokalu. W końcu każdy w domu może przygotować sobie określone dania. Przepisy dostępne są w Internecie. Nie każdy będzie jednak w stanie właściwie je przyozdobić, aby jeszcze przed skosztowaniem, smakowały.

A Wy, jakie macie pomysły na marketing w lokalu gastronomicznym?

Ebook_POSbistro_Praktyczny_Poradnik

6 thoughts on “Ciekawe pomysły na marketing w restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *