Organizujesz imprezę sylwestrową? Przeczytaj 7 inspirujących porad!

Noc Sylwestrowa należy do jednych z najpiękniejszych w roku, to czas refleksji i zabawy. Wznosząc toasty, obdarowujemy naszych bliskich serdecznymi życzeniami, w zamian otrzymując to samo. Niektórzy decydują się na skromną imprezę w kameralnym gronie, inni na bal, a jeszcze inni na domówkę, czy przyjęcie w wynajętym lokalu. Jak więc zaaranżować tą niezwykłą atmosferę, aby okoliczności zabawy pozostały w naszej pamięci na długo?

[banner id=”5424″]

 1. Przygotuj ciekawe potrawy

Niekonwencjonalne pomysły na talerzu, zazwyczaj spotykają się z wielkim entuzjazmem imprezowiczów, bo skoro przez okrągły rok, jadają zwykle to samo, to wszelkie nowości będą dla nich pewnego rodzaju atrakcją. Nie przesadzaj z ilością ciepłych potraw, raczej postaw na przekąski, pamiętaj jednak, aby znalazły się w nich kolorowe warzywa – podkreślisz tym jakość oraz świeżość. Jeśli to możliwe, staraj się, aby twoje dania były już poporcjowane, to zdecydowanie ułatwi konsumpcję imprezowiczom.

Źródło: www.pixabay.pl, CC0
Źródło: www.pixabay.pl, CC0
 1. Alkohol w stylu indyjskim

A może poncz? To ciekawy, korzenny napój alkoholowy, pochodzący z Indii, ale od jakiegoś czasu bardzo popularny jest również w Europie. Możesz podawać go na zimno, lub ciepło. Kluczowym elementem jest duża waza, z której każdy może nalewać sobie drinki. W Internecie znajduje się mnóstwo przepisów na poncz m.in. na bazie wódki czy wina. Poncz to również oszczędne rozwiązanie w przypadku większej ilości osób. Jeśli zdecydujesz się na podawanie zwykłych drinków, postaraj się, aby oprócz napoju bezalkoholowego, znalazły się w nim również owoce, czy zioła.

 1. Nie każdy lubi tańczyć

Zastanów się jak zadbać o gości, wobec których istnieje prawdopodobieństwo, że mogą szybko zacząć się nudzić. Zabawa to zabawa, każda forma dozwolona, więc jeśli posiadasz gry intelektualne tj. planszówki, karty czy warcaby, miej je lepiej przy sobie. Zawsze możesz zaproponować partyjkę znużonym gościom. Unikaj gier, w których mogą wziąć udział tylko dwie osoby tj. gry komputerowe, telewizyjne, bo to może sprawić, że pozostali jeszcze bardziej się sfrustrują.

 1. Zadbaj o dobre oświetlenie

Sylwester to impreza z której przed 24. na pewno nikt nie wróci do domu. Jednak do tego czasu, może się sporo wydarzyć. Jeśli Twoja impreza ma charakter aktywny/ taneczny pamiętaj aby oświetlenie nie było zbyt intensywne, ponieważ może krępować zmęczonych tańcem gości. Pomyśl nad świeczkami, lampionami, czy nawet lampkami świątecznymi , jednak pamiętaj aby zachować przy tym szczególną ostrożność!

Źródło: rotten 77, www.pixabay.pl CC0
Źródło: rotten 77, www.pixabay.pl CC0
 1. Muzyka na żywo

Jeśli ktoś z Twoich gości gra na jakimś instrumencie, namów go, aby zabrał go ze sobą. Z reguły na dobrych imprezach, prędzej czy później zaczyna się żywa muzyka, więc postaraj się ubiec okoliczności i daj uciechę gościom. Pomyśl też o sprzęcie do karaoke, wystarczy komputer, dobre nagłośnienie, mikrofon i płyta z utworami. Dowiedz się wcześniej, jaki rodzaj muzyki będzie najlepiej odebrany w towarzystwie i na tej podstawie ułóż repertuar. Postaw też na klasykę, którą zna każdy.

 1. Niech w tle coś się dzieje

Jeśli ściany lokalu, w którym urządzana jest impreza nie są zbyt atrakcyjne, postaw na ciekawą kreację. Odpuść sobie tradycyjne baloniki, czy serpentyny i ozdób pomieszczenie czymś ciekawszym, ambitnym. Wyszukaj w sieci inspirujące zdjęcia, memy, pocztówki tematyczne i ułóż je w pewną logiczną całość. Jeśli posiadasz projektor, pomyśl nad prezentacją materiałów na ścianie, stanowiłoby to ciekawe tło całej imprezy.

 1. Podejdź z rozsądkiem

Oprócz wspaniałej zabawy, warto mieć również na uwadze bezpieczeństwo wszystkich gości. Jeśli więc jesteś właścicielem lokalu, w którym organizowane jest przyjęcie sylwestrowe, nie zapomnij o przeglądzie lokalu. Upewnij się, że wszystkie zasady BHP są w nim zachowane, oraz;

 • sprawdź termin ważności gaśnicy,
 • dopilnuj, aby wszystkie wydawane potrawy były przygotowane ze świeżych produktów,
 • przejrzyj apteczkę, czy aby na pewno niczego nie brakuje,
 • pozostaw kelnerom w widocznym miejscu wszystkie numery alarmowe,
 • zadbaj o to, aby każdy pracownik przyszedł do pracy wypoczęty,
 • zapewnij bezpieczne warunki pracy swoim pracownikom.

[banner id=”5004″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *