POS dla gastronomii – jak wybrać najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele typów systemów gastronomicznych. Firmy oferują nam cały wachlarz rozwiązań do zarządzania sprzedażą – od tradycyjnych stacjonarnych POSów, po mobilne aplikacje sprzedażowe na smartfony i tablety. Dobrze dobrany system gwarantuje właściwe działanie restauracji. Na co więc zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Pierwsze, o czym musisz pamiętać decydując się na konkretny POS jest sprawdzenie jego funkcji, a także możliwości. Sprawnie działający system uprości Twoją pracę i sprawi, że prowadzenie restauracji, kawiarni czy food trucka nie będzie kłopotliwe.

Cena systemu POS dla restauracji ma znaczenie, ale drugorzędne. Lepiej wydać nieco więcej na system i cieszyć się z jego właściwego działania niż zainwestować w tańszy, ale niespełniający oczekiwań. Dobrym wyborem może być skorzystanie z abonamentu zamiast jednorazowej opłaty. Jest to szczególnie przydatny sposób płatności dla sezonowych punktów gastronomicznych. Czym powinien charakteryzować się dobry system POS?

New call-to-action

Bezpieczne miejsce do przechowywania danych

Chcesz mieć stały dostęp do wszystkich faktur, raportów, statystyk oraz innych dokumentów należących do restauracji? Wybierz system POS działający w chmurze, który umożliwi Ci podgląd i edycję danych w czasie rzeczywistym. To najlepsza inwestycja, jaką możesz sobie zafundować. Dodatkowo, masz pewność, że dane są bezpiecznie przechowywane, a dostęp do nich będą miały wyłącznie te osoby, które do tego upoważnisz. Unikniesz też ryzyka, że w razie kradzieży systemu czy komputera, utracisz wszelkie dane, ponieważ wspomniana wyżej chmura, to technologia, która przechowuje dane na zewnętrznych serwerach.

System POSbistro oferuje także wygodną aplikację dla właścicieli lokali gastronomicznych, którą można zainstalować na telefonie i w dowolnej chwili czy miejscu przeglądać najważniejsze statystyki z restauracji.

Pobierz kalkulator FC

Obsługa na wysokim poziomie

Rotacja pracowników w niektórych restauracjach jest całkiem spora. Szczególnie, jeżeli lokale zatrudniają studentów traktujących pracę dorywczo. Trzeba mieć świadomość, że przeszkolenie kelnera, który ma obsługiwać klientów przy użyciu konkretnego systemu zajmuje zazwyczaj sporo czasu. Jak ten problem rozwiązać? Wystarczy wybrać prosty w obsłudze POS stworzony z myślą o kelnerach – jak np. Moduł Rekomendacji.

Idealny system powinien być intuicyjny w obsłudze, zawierać najważniejsze funkcje wspierające zarządzanie restauracją (m.in. zarządzanie magazynem, wygodne formy płatności, e-menu – te możliwości ma POSbistro), a także powinien minimalizować ryzyko popełnienia błędu przez kelnera czy menadżera.

Każdej restauracji zależy na tym, aby pokazać się przed klientem z jak najlepszej strony. Najlepszym na to sposobem jest zapewnienie obsługi na jak najwyższym poziomie. Czas to pieniądz – każdy ma tego świadomość. Szczególnie restauratorzy. Dlatego zależy im na posiadaniu systemu pozwalającego na szybką, sprawną i profesjonalną obsługę klientów. Sprawnie działający POS pozwoli na precyzyjne przyjmowanie zamówień, a kontakt kelnera z kuchnią będzie zdalny (zamówienia przesyłane są do kuchni drogą elektroniczną za pomocą tabletów). Ponadto, restauracja będzie mogła pokazać się jako nowoczesny lokal.

Zobacz jak rozwiązanie POSbistro sprawdza się w Pizzerii Giona:

Proste i tanie wdrożenie

Otwarcie oraz utrzymanie lokalu, a także koszty związane z zatowarowaniem i zatrudnieniem personelu to bardzo drogie elementy w prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego, zamiast inwestować dodatkowo w drogi sprzęt informatyczny, warto rozejrzeć się za mobilnymi rozwiązaniami na tablety, które są znacznie tańsze we wdrożeniu. Liderem w Polsce jest obecnie system POSbistro, który dodatkowo zamiast wysokiej, jednorazowej opłaty, rozlicza się w formie miesięcznego abonamentu.

Darmowa wersja próbna systemu POS

Wiadomo, aby sprawdzić, czy system sprawdzi się w Twoim lokalu, dobrze byłoby go najpierw zobaczyć. Jeśli nie znasz nikogo, kto obecnie korzysta z systemu, który chciałbyś kupić, to poproś dostawcę o wersję próbną systemu, tak zwany trial lub demo. Taka możliwość, pozwoli Ci pobawić się funkcjami systemu i sprawdzić, czy faktycznie posiada rozwiązania, na których najbardziej Ci zależy. Obecnie, firma POSbistro udostępnia taki, 14-dniowy trial po rejestracji na stronie. Dostęp do konta testowego otrzymasz nawet w minutę, nie wychodząc z domu. Sprawdź jak łatwo otrzymać demo POSbistro

Czytaj również: Programy gastronomiczne – top 5 najważniejszych funkcji oraz POS dla gastronomii. Mobilny czy tradycyjny?

New call-to-action

One thought on “POS dla gastronomii – jak wybrać najlepszy?

  • Korzystam z Gastro, ale jestem MEGA niezadowolony z ich serwisu. Po zakupie systemu mają cię kompletnie w dupie. NIE POLECAM. Czekam już blisko 2 tygodnie na rozwiązanie problemu i jakąkolwiek pomoc. Opierając się tylko na tym systemie w przypadku problemu z drukowaniem paragonów trzeba zamknąć restaurację, bo nikt wam nie pomoże. TRAGEDIA!!!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *