Przygotuj obsługę kelnerską na sezon ogródkowy!

Nikt nie lubi zbyt długo czekać na swoje zamówienie lub czuć się ignorowany. Jednak w sezonie kelnerzy mają pełne ręce roboty i nieraz brakuje im czasu, by każdemu klientowi poświęcić chwilę. Chcesz, by goście zapamiętali twoją restaurację jako miejsce, które warto odwiedzać? W takim razie zadbaj o odpowiednią obsługę kelnerską. 

Mobilny kelner z… mobilnym POSem

Podczas pięknej pogody goście chętniej przebywają w restauracyjnych ogródkach, gdzie mogą cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem. Jeśli chcesz zapewnić im idealne warunki, by mogli cieszyć się pogodą i Twoją kartą dań, przeczytaj nasz wpis: Jak podczas upałów stworzyć komfortową przestrzeń dla gości?

Jeśli lokal posiada ogródek lub kilka pięter ważne jest, żeby kelnerzy byli na miejscu i mogli przywitać gości lub wskazać im wolny stolik.

Każde pomieszczenie w restauracji powinno być pod kontrolą obsługi – zarówno jeśli chodzi o zbieranie naczyń i czyszczenie pustych stolików, przyjmowanie zamówień czy odpowiadanie na pytania klientów. Szczególnie trudne jest to w przypadku dużego ruchu – wtedy kelner może być rozproszony ilością zadań, a jeśli dodatkowo musi każdorazowo wracać do lady i tam wbijać zamówienie, to istnieje duże ryzyko pomyłki. Bieganie między stolikami jest niewygodne, a dodatkowo zwiększa czas oczekiwania na gotowe danie. 

W trakcie sezonu ogromnym ułatwieniem dla pracowników jest mobilny system POSbistro. Dzięki niemu obsługa może przyjąć zamówienie przy stoliku i jest ono natychmiastowo przesyłane na kuchnię. Kelner nie musi wracać się do oddalonego stanowiska sprzedażowego – wszystko czego potrzebuje ma pod ręką, w swoim smartfonie. Dodatkowo może skorzystać z intuicyjnego menu, które pokaże mu składniki dania, dzięki czemu rzetelnie odpowie nawet na najtrudniejsze pytania gości. Mobilny POS, na telefonie lub na dodatkowym tablecie w ogródku, znacząco przyspiesza pracę obsługi, co przekłada się na realizowanie większej ilości zamówień każdego dnia

New call-to-action

Rekomenduj i sprzedawaj więcej

POS w smartfonie ułatwia kelnerom polecanie dodatkowego produktu w czasie odbierania zamówienia. Po wprowadzeniu grup produktów, które stanowią idealny dodatek do określonego napoju czy dania, wyświetlą się one na ekranie, gdy klient zamówi odpowiednią pozycję z menu. Dzięki rekomendacjom można w prosty sposób zwiększyć średnią wartość rachunku. Kilkadziesiąt złotych każdego dnia może wpłynąć na utarg miesięczny wyższy nawet o kilka tysięcy złotych.

Ponadto klienci cenią sobie kelnerów, którzy potrafią im doradzić lub polecić idealnie dopasowane ciasto, kieliszek wina czy przystawkę. Więcej na temat tego, jak umiejętnie stosować sprzedaż sugerowaną dowiesz się z naszego artykułu Sprzedaż sugerowana, czyli jak zwiększyć średnią wartość rachunku?

Lepsza komunikacja na linii kelnerzy-kuchnia

Dodatkowy tablet w ogródku restauracyjnym czy kawiarnianym nie tylko pomaga sprawniej przyjmować zamówienia, ale również wpływa na szybszą realizację posiłków w miejscu ich przygotowywania.  Oprócz tradycyjnej bonówki, System POS oferuje możliwość wyświetlania listy rzeczy do zrobienia na ekranie. Moduł Kuchnia, który przejrzyście prezentuje załodze kuchni wszystkie dania do przygotowania, informuje również o ich statusie. Szybsza komunikacja na linii kelnerzy-kuchnia przyczyni się do sprawniejszego wydawania zamówień, a tym samym pozytywnie wpłynie na wizerunek twojego lokalu.

Nadchodząca wymiana urządzeń fiskalnych może być dobrą okazją do wdrożenia mobilnego systemu POS. To rozwiązanie jest dostępne w opcji abonamentu miesięcznego lub rocznego. Zachęcamy do przetestowania POSbistro na własnym tablecie lub smartfonie. Demo do pobrania poniżej 

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Przygotuj obsługę kelnerską na sezon ogródkowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *