Relacja z pierwszej edycji Wege Festiwalu w Krakowie!

Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym kulinarnym wydarzeniu – pierwszej edycji Wege Festiwalu w Krakowie!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników niecodzienne atrakcje. Podczas festiwalu można było degustować wyszukane wegetariańskie oraz wegańskie dania, oraz zrobić zdrowe zakupy do domu.

Pomimo upalnego dnia byli tacy, którzy rozkoszowali się wegańskimi smakami, spędzając miło czas na zewnątrz budynku, przy stolikach i na leżakach.

Wewnątrz budynku było nieco chłodniej, więc tam stacjonowali właściciele stoisk z ekologicznymi warzywami, sushi, pysznymi ciastami, konfiturami, syropami oraz nalewkami.

Uczestnicy mieli okazję skosztować rozmaitych – słodkich i wytrawnych – wegetariańskich i wegańskich dań z całego świata.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wegańskie pierożki tybetańskie, sałatki, pasty kanapkowe i oliwki. Odwiedzający zajadali się również wegańskimi lodami i goframi.

Przed budynkiem zaparkowały food trucki, które specjalnie na ten dzień zmieniły swoje menu!

Ofertę Wege Festiwalu wzbogacił Kiermash – czyli kącik modowy. Specjalnie dla uczestników Festiwalu, organizatorzy zaprosili czołówkę polskich projektantów, którzy zaprezentowali wyselekcjonowane brandy i swoje najlepsze prace.

Designerzy przygotowali stoiska z odzieżą, dodatkami z odzysku i kosmetykami naturalnymi, które nie były testowane na zwierzętach. Osobiście pomagali też uczestnikom w wyborze produktów, podpowiadali i doradzali.

Impreza miała miejsce w Krakowskiej Fabryce, przy ulicy Zabłocie 23.

Agnieszka Śliwińska/www.posbistro.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *