Restauracje wspomagają służby medyczne #Posiłekdlalekarza #WzywamyPosiłki

Dla personelu medycznego epidemia koronawirusa oznacza czas ciężkiej, nieraz  24-godzinnej pracy. Lekarze, pielęgniarki oraz inni pracownicy medyczni dokładają wszelkich starań, by ograniczyć skutki epidemii i wyleczyć zarażone osoby. Narażają się przy tym na kontakt wirusem, a tym samym ryzykują własne bezpieczeństwo. By okazać im szacunek za wykonywaną pracę i wspomóc w tym trudnym okresie zorganizowano akcje przekazywania posiłków.

Akcja Wzywamy Posiłki 

Z chęci udzielenia pomocy pracownikom medycznym zrodziła się ogólnopolska akcja “Wzywamy Posiłki”. Jak czytamy na jej facebookowym profilu:

Celem jest skoordynowanie ogólnopolskiej akcji przekazywania posiłków, całemu personelowi medycznemu i ludziom pracujących w szpitalach, którzy będą w tym trudnym nadchodzącym czasie dawali z siebie wszystko na wielogodzinnych dyżurach, pracując ponad siły. 

Obecnie restauratorzy oraz firmy produkujące żywność fundują darmowe posiłki dla personelu medycznego. Jednak organizatorzy poszukują organizacji pozarządowej, która pomoże przeprowadzić i rozliczyć zbiórkę crowdfundingową na pokrycie chociaż części kosztów tej akcji, czyli samych posiłków i logistyki dostaw.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie jest placówką, która otrzymała pomoc w ramach inicjatywy Wzywamy Posiłki. Na temat prowadzonej akcji wypowiedziała się Anna Guzowska – rzecznik prasowy szpitala:

W ten sposób okazujemy nieocenione wsparcie personelowi medycznemu. Akcja dostarczania posiłków jest bardzo namacalnym efektem tego, że doceniamy ich pracę, że chcemy aby mogli bez myślenia o tym co zjedzą, zaangażować się w leczenie pacjentów w tej trudnej chwili. Wszelkiego rodzaju inicjatywy są bezcenne w tak trudnej i kryzysowej dla wszystkich sytuacji.

Akcja Posiłek Dla Lekarza

Powstała również druga akcja o ogólnopolskim zasięgu, której celem jest jest wsparcie służb medycznych w trakcie epidemii – Posiłek dla Lekarza. Jej organizatorami są: Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki, Fundacja Otwarty Dialog ze wsparciem Patryka Wachowca (FOR).

Inicjatywa ta jest wspierana przez internetową zbiórkę pieniędzy, do której każdy może się dołożyć. Link do niej znajdziecie tutaj: https://zrzutka.pl/posilekdlalekarzaSwoją motywację do jej rozpoczęcia organizatorzy wyrazili w opisie zbiórki:

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują.

Serdecznie zachęcamy do wspierania obu inicjatyw, które mają na celu pomoc służbom medycznym. W tym wyjątkowo trudnym czasie, życie i zdrowie wielu osób zależy od ich pracy i wysiłku, jaki w nią wkładają.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

One thought on “Restauracje wspomagają służby medyczne #Posiłekdlalekarza #WzywamyPosiłki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *