Smaki Krakowa poznane po raz drugi!

10 grudnia br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się gala plebiscytu Smaki Krakowa. Wydarzenie to autorski projekt „Dziennika Polskiego”, dzięki któremu, po raz drugi poznaliśmy krakowskie restauracje, w których serwuje się nieprzeciętny smak i miłą atmosferę.

Na galę zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich nominowanych restauracji, spośród których wybrano zwycięzców. Najlepsze krakowskie restauracje wytypowali sami klienci, jednak weryfikacji, dokonało specjalnie powołane jury. O tym, kto zasługuje na miano lidera w określonej kategorii zadecydowała nie byle jaka kapituła, bo:

Anna Starmach – jurorka telewizyjnego programu Master Chef, absolwentka francuskiej szkoły Le Cordon Bleu

Adam Chrząstowski – szef kuchni w krakowskiej restauracji EdRed

Dominika Wójciakzwyciężczyni programu MasterChef, autorka książek „Warzywo” i „Kulinarne Opowieści” 

Anna Wierzbicka – autorka konkursowej recenzji kulinarnej ,,Papryczek 5”

[banner id=”5424″]

Podczas gali wręczania nagród, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”, Pan Marek Kęskrawiec przyznał, że to co sprawia, że dobrze zapamiętuje jakieś miejsce, to właśnie jest kuchnia. Zaznaczył również, że Kraków nie ma się czego wstydzić, bo kuchnię mamy naprawdę dobrą.

Na szczególne uznanie zasługuje restauracja Bottigliera 1881, która zdobyła zarówno nagrodę w kategorii kuchnia autorska, jak i nagrodę Grand Prix. Jej właściciel, Pan Robert Gumuliński przyznał, że dzięki nagrodzie, restauracja zaczyna nowy etap, w którym będzie coraz trudniej aby utrzymać miano najlepszej. -Musimy udowodnić, że zasłużyliśmy – powiedział podczas odbierania nagrody. Na stronie internetowej, piszą o sobie tak:

BOTTIGLIERIA 1881 TO NIEDAWNO POWOŁANY DO ŻYCIA PO PONAD STULETNIM UŚPIENIU SKŁAD WIN. JEGO WŁAŚCICIELE UWAŻAJĄ, ŻE O WIELKOŚCI DZIEŁA STANOWIĄ NAJMNIEJSZE DETALE. Z TEGO POWODU, TA MAŁA – UKRYTA NA KRAKOWSKIM KAZIMIERZU WINIARNIA – JEST JEDNĄ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH W EUROPIE(…)”

Po gali wręczenia nagród, goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz lampkę wina. Można było również zapoznać się z ofertami sponsorów oraz partnerów wydarzenia.

Smaki Krakowa
Gala Smaki Krakowa 2015

Przedstawicie wszystkich nominowanych restauracji udowodnili, że idą z duchem czasu, są innowacyjni oraz dbają o zadowolenie swoich klientów. Dlatego też, nie mogło zabraknąć naszego wsparcia. Podczas bankietu, rozmawialiśmy z wieloma restauratorami o innowacyjnych rozwiązaniach programistycznych. Pokazywaliśmy jak działa oprogramowanie POSbistro i jakie korzyści za sobą niesie. Prezentowaliśmy naszą aplikację na tabletach oraz zegarkach typu smart watch, pokazaliśmy również przenośne drukarki fiskalne i bonowe, a także mobilny terminal Paymax. Wszystko to wprawiało w zachwyt naszych rozmówców.

POSbistro
Teresa Mazur i Marcin Czesak, POSbistro

Nasze wrażenia po gali są bardzo optymistyczne. Widać, że rynek gastronomiczny dynamicznie się rozwija i ciągle zmienia lub przybiera nowe kreacje. Ludzie w branży to często świadomi i odpowiedzialni przedsiębiorcy, którzy doskonale rozumieją potrzeby rynku. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom.

Zachęcamy również do zakupu albumu Smaki Krakowa, w którym znajdują się wszystkie nominowane restauracje, a także ich sekretne przepisy!

Smaki Krakowa
Przedstawiciele restauracji, Smaki Krakowa 2015

Poniżej lista zwycięzców plebiscytu Smaki Krakowa w 2015 roku:

Kuchnia polska: Miodova Restaurant
Kuchnia żydowska: HAMSA hummus & happiness israeli restobar
Kuchnia włoska: Mamma Mia – Włoska Restauracja / Pizzeria
Kuchnia francuska i śródziemnomorska:Restauracja Farina
Kuchnia azjatycka: RAMEN GIRL Krakow 
Kuchnia obu Ameryk: Pimiento Argentino Grill
Kuchnia wegetariańska: WieloPole 3
Kuchnia autorska: Bottiglieria 1881
Szybka pycha: Krako Slow Grill & Pavel Portoyan

Autor: Izabela Głód

[banner id=”5004″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *