Aktualizacja stref żółtych i czerwonych z dnia 17 września

W czwartek 17 września wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zaktualizowanej liście “żółtych” i “czerwonych” powiatów. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty (19 września). Do 11 z 3 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. 

Obecnie w strefie czerwonej znajdują się trzy powiaty: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie). 

Strefa żółta obejmuje natomiast osiem powiatów: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski.

Powiaty zagrożone dodatkowymi obostrzeniami to: augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski i tucholski.

Jak zapewnić bezpieczeństwo w lokalu?

Choć sytuacja związana z koronawirusem trwa już dość długo, nie należy bagatelizować wytycznych sanitarnych. Potencjalne zakażenie nie tylko jest niebezpieczne dla życia gości, ale również pracowników, a zgłoszony przypadek może wyłączyć funkcjonowanie lokalu na kilka dni. Koniecznie przeczytaj nasz wpis: Zakażenie koronawirusem w lokalu gastronomicznym – jak postępować?

Pobierz naszą bezpłatną checklistę sanepid i dostosuj swój lokal do obowiązujących wytycznych. Materiał znajdziesz na dole artykułu.

W zapewnieniu bezpieczeństwa gości i pracowników pomogą Ci również:

Mobilny system POS – kelnerzy będą sprawniej odbierać zamówienia z sali i automatycznie przesyłać je na kuchnię. Dzięki temu unikniesz częstego kontaktu między pracownikami na sali a osobami przyrządzającymi posiłek. Terminal mini przyspieszy obsługę gości i wydawanie dań. 

E-menu – pozwól gościom samodzielnie składać zamówienia lub przeglądać menu na tablecie. Odciążysz obsługę i zminimalizujesz kontakt między pracownikami a osobami odwiedzającymi lokal.

Platforma DirectBistro – z nią sprawnie uruchomisz kanał sprzedaży online i w prosty sposób odeślesz klientów  ze swoich  social mediów do interaktywnego menu. Natomiast aplikacja na telefon pozwoli gościom przeglądać menu i zamawiać dania, przez zeskanowanie kodu QR przy stoliku. 

Bezdotykowe płatności – każda z przedstawionych powyżej propozycji umożliwia Twoim klientom płacenie bezdotykowo. 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej checklisty Sanepid, w której znajdują się aktualne wytyczne dla gastronomii w czasie pandemii.Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *