Program dla gastronomii – dlaczego warto wybrać POSbistro?

Zastanawiasz się, który program dla gastronomii najlepiej sprawdzi się w Twoim lokalu? Jakimi funkcjami kierować się przy jego wyborze? Czym powinno charakteryzować się solidne oprogramowanie gastronomiczne? Poznaj POSbistro – mobilny system POS!

POS dla gastronomii to oprogramowanie stworzone z myślą o restauracjach, pizzeriach, kawiarniach, a nawet lodziarniach, które ma ułatwić zarówno pracę w lokalu, jak i zarządzanie nim właścicielowi. Dzięki kontrolowaniu wydatków i funkcjom zwiększającym sprzedaż, POS może realnie wpłynąć na zwiększenie przychodów.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania dla gastronomii.

Cena systemu POS

Na rynku można znaleźć zarówno systemy z jednorazową, ale stosunkowo wysoką opłatą, jak i rozwiązania abonamentowe. POSbistro oferuje abonament, ponieważ jest to bardziej elastyczna i wygodna dla klientów forma płatności. Szczególnie, jeśli chodzi o lokale sezonowe – mogą one wybrać konkretne miesiące, w których będą w pełni korzystać z systemu. Ten rodzaj opłaty niesie ze sobą mniejsze ryzyko dla właściciela, ponieważ zawsze może zrezygnować z umowy i nie płacić za kolejne miesiące. W przypadku jednorazowej, kilkunastotysięcznej opłaty wydane pieniądze już się nie zwrócą – właściciel jest związany z wybranym systemem na długi czas, nawet jeśli nie jest z niego zadowolony.  

W POSbistro opłata abonamentowa jest ustalana w oparciu o wybrany pakiet i liczbę urządzeń. By zacząć korzystać z systemu nie trzeba kupować nowego sprzętu – można wykorzystać posiadane już tablety czy smartfony z systemem Android. POSbistro nie pobiera wysokiej opłaty serwisowej. W cenie jest darmowa pomoc techniczna. Dodatkowo organizowane są szkolenia, na których klienci mogą poszerzyć swoją wiedzę o korzystaniu z funkcji systemu. 

Przy sprawdzaniu ceny systemu POS warto sprawdzić, czy wszystkie moduły są dostępne w danym pakiecie – wiele firm oferuje niską opłatę abonamentową, ale z wyłączeniem wielu funkcji, które należy później dokupić. W POSbistro już od pierwszego abonamentu klient dostaje dostęp do wszystkich modułów systemu! 

Mobilny program dla gastronomii

Technologia wciąż gna do przodu, a rozwiązania mobilne to obecnie podstawa sprawnie działającej gastronomii! Pozwalają na automatyczny przesył danych między urządzeniami, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Dzięki POSbistro kelner może przesłać nowe zamówienie z tabletu sprzedażowego lub smartfona prosto do kuchni na ekran KDS lub na telefon kierowcy dostarczającego jedzenie. 

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której trzeba pamiętać. Systemy mobilne dają możliwość ciągłej aktualizacji oprogramowania. Dzięki temu właściciel zawsze posiada najnowszą wersję systemu POS, zgodną z wymogami prawnymi i fiskalnymi. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo, że zmiany np. w przepisach dotyczących kas fiskalnych i ich homologacji zmuszą go do wymiany kosztownego sprzętu, jak to miało miejsce w przeszłości. Dodatkowo programiści POSbistro dokładają wszelkich starań, by stale ulepszać oprogramowanie i dodawać do niego nowe funkcjonalności! 

Sprawdź szczegóły

Aplikacja dla właściciela restauracji

Mobilny system POS dla gastronomii pozwala na przechowywanie danych w chmurze, a co za tym idzie zdalny dostęp do danych. Każdy pakiet POSbistro obejmuje aplikację dla właściciela POSowner, na której można w dowolnym miejscu i czasie przeglądać najważniejsze statystyki z lokalu gastronomicznego: szybki podgląd utargu, informacje na temat liczby rachunków i ich średniej wartości danego dnia. Właściciel nie musi już nieustannie odwiedzać swojego biznesu, by wiedzieć co się w nim dzieje. Aplikacja POSowner świetnie sprawdza się również w przypadku prowadzenia sieci gastronomicznej – system POSbistro umożliwia m.in. porównywanie ze sobą lokalizacji i prowadzenie globalnego magazynu.

System zamówień online dla restauracji

Pandemia pokazała jak ważne jest posiadanie systemu do zamówień online i dostarczanie jedzenia. Dlatego wybierz system, który umożliwia Ci otwarcie własnego, niezależnego kanału sprzedaży online i posiada integrację z platformami do zamawiania jedzenia – jak POSbistro. Wtyczka Virtual Menu pozwoli Ci zamieścić na stronie internetowej restauracji wirtualne menu z możliwością składania zamówienia i opłacania rachunku. Jeśli nie masz swojej strony WWW, wówczas stworzymy dla Ciebie stronę wizytówkę, przez którą zaczniesz sprzedawać dania ze swojego lokalu gastronomicznego. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Virtual Menu – system do sprzedaży jedzenia online

POSbistro to idealny wybór, zarówno dla małej gastronomii, lokali sezonowych, food trucków, jak i dla dużych restauracji z obsługą kelnerską! Oprócz wymienionych korzyści oferuje również:

  • moduł magazyn, umożliwiający prowadzenie gospodarki magazynowej,
  • automatyczne tworzenie list zakupów,
  • generowanie spersonalizowanych raportów,
  • pełna obsługa zamówień – aplikacja do zamówień telefonicznych, aplikacja dla kierowców do dowozów, własny system do zamówień online,
  • darmowe wsparcie techniczne,
  • szkolenia dla klientów z najważniejszych funkcji systemu.

Przekonaj się sam, jakie możliwości oferuje POSbistro – testuj system przez 14 dni za darmo! Pobierz bezpłatne demo.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *