Take!Cup – kawowy system kaucyjny startuje w Krakowie

Ekologiczna alternatywa dla jednorazowego kubka zawitała w krakowskich kawiarniach. Dzięki Take!Cup możesz zabrać ze sobą kawę na wynos w ekologicznym kubku na kaucję! Jak wiadomo, korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku ogranicza produkcję śmieci, a tym samym jest dobre dla naszej planety.

Take!Cup to pierwszy Ogólnopolski System Kaucyjny, który opiera się na wielokrotnym wykorzystaniu kubków do napojów gorących. Jak zapewnia producent, jeden taki kubek może zastąpić nawet 500 papierowych kubków! Kubki Take!Cup zostały wykonane z materiału, który w całości nadaje się do recyklingu – polipropylenu. Nadaje się on do kontaktu z żywnością, nawet tą gorącą, nie wpływa na smak i nie zawiera BPA. A przede wszystkim jest bardzo wygodny w użytkowaniu – łatwo się nie zegnie i nie stłucze. Nawet ulotki mają swoje dodatkowe zastosowanie – zostały nadrukowane na serwetkach.

Jak czytamy nas stronie Take!Cup:

Jeżeli co godzinę zużywa się aż 320 tysięcy kubków, to rocznie wykorzystywanych jest ich prawie 3 miliardy!

To bardzo duża ilość odpadów, ale możemy coś z tym zrobić – używać wielorazowych opakowań na napoje!

Zachęceni tym ekologicznym rozwiązaniem wybraliśmy się na Plac Wolnica 9 do Via Caffe – kawiarni, która jako jedna z pierwszych dołączyła do tej szlachetnej inicjatywy. Na miejscu dowiedzieliśmy się, na czym dokładnie polega system kaucyjny. Zamiast kupować kawę w jednorazowym opakowaniu i po jakichś 15 minutach wyrzucać je do kosza, możemy wybrać kubek Take!Cup. Wtedy do ceny kawy dolicza się opłatę kaucyjną w wysokości 5 zł. Kubka można używać na okrągło. Natomiast by go oddać wystarczy zanieść go do miejsca objętego akcją i otrzymać zwrot kaucji.

Take!Cup dopiero się rozkręca, ale w planach jest objęcie akcją całej Polski. Nadruk kubków dostępnych w Krakowie przedstawia charakterystyczne krakowskie budynki, jednak kubki z innych polskich miast mogą również posiadać personalizowanie grafiki. Niedługo na stronie Take!Cup zostanie zaktualizowana Mapa Partnerów, na której będzie można znaleźć lokale obsługujące system kaucyjny.

Na ten moment wielorazowy kubek można odebrać w Via Caffe – niezwykłej krakowskiej kawiarni, serwującej kawy o niespotykanych smakach. Jeśli chcecie usłyszeć więcej o tym niezwykłym miejscu w sercu Kazimierza, zobaczcie film z jego właścicielem – Panem Dominikiem Hubickim, który jest zawsze otwarty na innowacyjne i pożyteczne rozwiązania.

Kochasz kawę? Prowadzisz kawiarnię? Rekomendowana sprzedaż, wirtualny magazyn i przejrzyste raporty to coś dla Ciebie. Zobacz jak możesz zwiększyć utarg i usprawnić obsługę gości z POSbistro. Kliknij w banner poniżej!

POSdlaKawiarni

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *