Wymień kasę i uruchom zamówienia online. Ostatnie dni, by uzyskać ulgę na zakup!

Zostało niewiele czasu na wymianę kas fiskalnych. Branża gastronomiczna jest zobowiązana to zrobić do 31 grudnia 2020 roku. Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty i zyskaj rabat na sprzęt fiskalny!

Choć obecnie myśli restauratorów zaprzątane są lockdownem, pandemią i realizowaniem zamówień na wynos bądź w dowozie to trzeba pamiętać także o obowiązkowej wymianie kas fiskalnych, którą należy przeprowadzić do końca roku. Co prawda, 9 grudnia 2020 r. do Sejmu trafił projekt ustawy, zakładający przesunięcie terminu wymiany kas, jednak na ostatnim posiedzeniu Sejmu temat ten został pominięty. Nic nie wskazuje na to, że przesunięcie terminu będzie miało miejsce, pomimo tego, że liczy na nie wielu restauratorów.

Dlatego zachęcamy do jak najszybszej wymiany  kasy fiskalnej. Polecamy system POSbistro i drukarkę fiskalną – zestaw umożliwiający rejestrowanie sprzedaży zgodnie z najnowszymi wymogami. Jeżeli planujesz wymienić sprzęt, ale interesuje Cię także sprzedaż jedzenia przez internet, postaw na POSbistro i nasz nowy system do zamówień online!

New call-to-action
Wymiana kas fiskalnych – jakie są możliwości?

Branża gastronomiczna ma obowiązek do 31 grudnia 2021 roku zainstalować kasę fiskalną online i odtąd na niej rejestrować sprzedaż. Sprzęt fiskalny online, w odróżnieniu od tradycyjnej kasy, jest połączony z internetem i przesyła bieżące dane sprzedażowe do Centralnego Repozytorium Kas.

W ustawie widnieje określenie “obowiązek stosowania kas fiskalnych online”, ale w praktyce oznacza ono zarówno kasę fiskalną online, jak również system POS z drukarką fiskalną online, który pełni te same funkcje – pozwala rejestrować sprzedaż, wysyłać dane do CRK i drukować paragony fiskalne.

Jakie są zatem są różnice między kasą fiskalną a systemem POS z drukarką fiskalną?

Kasa fiskalna online 

Kasa fiskalna online to kasa, która została wzbogacona o funkcję łączenia się z internetem i przesyłania danych sprzedażowych do CRK. Zakup kasy to stosunkowo wysoki, jednorazowy koszt, a kasa może działać przez określony homologacją czas (kilka lat) bądź do czasu znaczącej zmiany w przepisach. Kasa fiskalna online umożliwia prowadzenie sprzedaży, jednak nie oferuje wielu zaawansowanych funkcji dedykowanych gastronomii. 

Dlatego, by usprawnić pracę w lokalu i lepiej nim zarządzać, restaurator może dokupić system POS i to na nim prowadzić większą część działań. 

Drukarka fiskalna + system POS

Kasa fiskalna nie jest jedynym urządzeniem, na którym można rejestrować sprzedaż online. Świetnie sprawdza się w tym oprogramowanie dla gastronomii, takie jak system POSbistro. By fiskalizować sprzedaż i drukować paragony, należy dokupić do niego drukarkę fiskalną online. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza obsługę zamówień – kelner nabija i fiskalizuje zamówienie tylko w POSie, a drukarka wydaje paragon. W przypadku kasy fiskalnej i POSa kelner musi wprowadzić zamówienie w dwóch miejscach. 

Ponadto system POSbistro w odróżnieniu od kasy fiskalnej posiada zaawansowane oprogramowanie dedykowane lokalom gastronomicznym. Właściciel zyskuje stały dostęp do aktualnych danych sprzedażowych, możliwość generowania raportów, zarządzania magazynem i załogą. Wykorzystanie mobilnych technologii pozwala szybciej obsługiwać zamówienia i automatycznie przesyłać informacje np. do kuchni czy do dostawcy.

New call-to-action

Zniżka na nowy sprzęt fiskalny – oszczędź nawet 1200 zł!

Wymień z nami kasę fiskalną na system POSbistro z drukarką fiskalną i oszczędź nawet 1 200 zł! Jeśli zgłosisz się do nas, nasz doradca przedstawi Ci atrakcyjne zniżki na drukarki fiskalne online. Możesz uzyskać na nie rabat do 500 zł! Pamiętaj również o uldze dla przedsiębiorców, którzy wymienią sprzęt fiskalny do 31 grudnia 2020 roku – zgodnie z przepisami mogą oni liczyć na zwrot maksymalnie 90% wartości netto zakupionego sprzętu, ale nie więcej niż 700 zł. Jeśli chcesz uzyskać rabat na sprzęt zgłoś się TUTAJ.

Drukarki fiskalne online objęte rabatem znajdziesz tutaj: POSbistro – rekomendowany sprzęt.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fiskalizacji, przeczytaj najnowszy artykuł Adwokat Marty Koseckiej, dostępny na naszym blogu: Kasy fiskalne nadchodzą – o wymaganiach w stosunku do Ciebie i kas fiskalnych online w gastronomii. Dowiesz się z niego m.in czy musisz posiadać rezerwową kasę fiskalną, czy możesz korzystać z dzierżawy lub leasingu kasy oraz jak wyglądają obowiązkowe przeglądy techniczne.

Sprzedawaj swoje dania przez internet!

System POSbistro to nie tylko narzędzie do zarządzania lokalem. Posiadamy wiele aplikacji i funkcji, które pozwalają sprzedawać online i szybciej obsługiwać zamówienia na dowóz. Jeśli chcesz otworzyć swój kanał online, zgłoś się po Virtual Menu. Ta wtyczka pozwoli Ci uruchomić zamówienia przez stronę internetową Twojego lokalu i dodawać linki do menu na profilach w mediach społecznościowych. 

Pełen pakiet naszych narzędzi i aplikacji do realizowania zamówień online i na dowóz znajdziesz poniżej: 

  • Virtual Menu (wtyczka do osadzania aktywnego menu na stronie internetowej restauracji),
  • Link Menu (link prowadzący bezpośrednio do menu na stronie wizytówce, przeznaczony do umieszczania w social mediach i kierowania stamtąd obserwatorów i fanów do strony, gdzie złożą zamówienie), 
  • POSdriver (aplikacja dla kierowców),
  • POScaller (obsługa zamówień telefonicznych),
  • DirectBistro (platforma do zamówień online i aplikacja mobilna).

Połącz nowy system do zamawiania z wymianą kasy! Pamiętaj, że wymiana sprzętu fiskalnego to decyzja na lata, dlatego wybierz opcję, która przyniesie Ci najwięcej korzyści nie tylko w tym momencie, ale i w przyszłości.

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *