Koniec obostrzeń w gastronomii od 28 marca 2022!

Od poniedziałku 28 marca zniesiony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek. Przestają obowiązywać także obostrzenia pandemiczne, którymi była objęta m.in. gastronomia.

Koniec obostrzeń dla restauracji

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w dniu 28 marca 2022 r. zniesione zostały wszystkie dotychczasowe obostrzenia pandemiczne dotyczące placówek gastronomicznych. 

Pełną treść rozporządzenia można przeczytać TUTAJ.

Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką w pomieszczeniach zamkniętych został zniesiony, z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek – informację tę potwierdza portal gov.pl.

Redakcji POSbistro udało się potwierdzić te informacje, dzięki korespondencji z Departamentem Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. 

Warto pamiętać o obowiązujących przepisach sanitarnych w gastronomii i być przygotowanym na odbiór lokalu lub kontrolę Sanepidu… Aktualną checklistę na dzień 28 marca 2022 można pobrać poniżej.

Checklista SANEPID

Pomimo zniesienia obowiązujących dotychczas obostrzeń, minister Adam Niedzielski zaznaczył, że warto pamiętać o tym, że epidemia jeszcze się nie skończyła i należy nadal postępować w sposób odpowiedzialny. Jak podaje PAP, Minister zalecił:

Pamiętajmy jednak o jednym: zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia, nie oznacza, że nie będzie już COVID-u-19. Dlatego, mimo spadków zakażeń i mimo zniesienia obostrzeń, nadal – jako społeczeństwo – musimy być odpowiedzialni, choćby za siebie i naszych najbliższych.

(…)

– Chrońmy siebie i innych. I proszę, pamiętajmy – jeżeli czujemy się źle, widzimy, że mierzymy się z jakąś infekcją, skonsultujmy się z lekarzem i zostańmy w domu – zaleca Niedzielski.


Szukasz poradników z zakresu prowadzenia lokalu gastronomicznego? Zajrzyj na stronę naszej gastronomicznej biblioteki, gdzie zgromadziliśmy masę darmowych e-booków, arkuszy i checklist, które pomogą Ci otworzyć restaurację, food trucka, lodziarnię, kawiarnię lub inny koncept gastronomiczny! Kliknij w banner poniżej!

New call-to-action

Anna Siwek

Jako absolwentka marketingu i komunikacji rynkowej oraz edytorstwa, wiedzę wyniesioną ze studiów przekuwam w tworzenie atrakcyjnych i przydatnych treści dla właścicieli lokali gastronomicznych. Pokazuję jak wykorzystać nowoczesne systemy POS, by z sukcesem prowadzić własny biznes. W wolnym czasie z zamiłowaniem przemierzam szlaki krakowskiej gastronomii.

Anna Siwek has 168 posts and counting. See all posts by Anna Siwek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *